הפור נפל וראש הממשלה בנימין נתניהו יגיש עד סוף השבוע את הבקשה שלו לחסינות ממשפט מהכנסת. הגשת הבקשה להענקת החסינות תתבצע ככל הנראה בפרופיל נמוך בסוף השבוע וללא מסיבת עיתונאים או הצהרות פומפוזיות. 

הכשר חוקי או פסקת התגברות: מה שיקרה אם בג"ץ יפסוק בעד או נגד נתניהו

נתניהו צפוי לנמק זאת באמצעות העובדה שהציבור העניק לו אמון השבוע בפריימריז וכי כדי לממש את זאת הוא חייב את החסינות על מנ שלא לנהל את הממשלה כשהוא צריך להתמודד עם משפט. 

על פניו, עד מחר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צריך למסור את חוות דעתו בנושא הטלת הרכבת ממשלה על נאשם, ביום שלישי הדיון המכריע בבג"ץ, וביום חמישי הבא מסתיימים 30 הימים שבהם הוא צריך להחליט אם לבקש חסינות. 

גורמים בליכוד מסבירים שלא היה טעם לדבר על זה עכשיו לפני הפריימריז ולהבליט את זה מכיוון שהדיון בנושא היה יכול רק להזיק. להחלטה קדמו התלבטויות אם נכון להגיש את בקשת החסינות עוד לפני הדיון בבג"ץ  - מהלך שיאותת לשופטים ולציבור שנתניהו מחליט שהוא רץ וממשיך, לא משנה מה תהיה ההחלטה.

גדעון סער ובנימין נתניהו
שתי משוכות אחרי הקרב מול סער | צילום: פלאש 90

נזכיר כי כשנתניהו נשאל בריאיון בגל"צ אם יבקש חסינות הוא התחמק והשיב כי הציבור יידע על כך בהמשך. 

מהליכוד נמסר בתגובה: "בניגוד לדיווחים, חסינות היא עניין זמני לתקופת כהונה בלבד ואיננה התחמקות מהעמדה לדין. בכל מקרה ראש הממשלה נתניהו טרם קיבל החלטה בנושא והוא יודיע על החלטתו בימים הקרובים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות