מיליארדי השקלים שיישפכו בעוד 80 יום על סבב בחירות נוסף, וייצאו מכיסם של אזרחי ישראל, יכלו לשנות את חייהם של אלפי בני אדם. נבחרי הציבור בחרו לצאת למערכת בחירות שלישית תוך שנה על חשבון הקשישים, החולים, הנכים והילדים. כסף לבחירות מסתבר שיש – אלו שתי דוגמאות בודדות למקומות שלא נשאר להם:

מחלקה פנימית א' - בית החולים שיבא תל השומר

התפוסה השנתית הממוצעת במחלקות הפנימיות נעה בין 110 ל-120 אחוזים. בחורף התפוסה אף עולה ל-130 עד 140 אחוזים - בכל רגע נתון 500 מאזרחי מדינת ישראל מאושפזים במסדרונות. "המדינה לא עסוקה באזרחים באנשים ששוכבים בבתי החולים, המפלגות לא מדברות על זה", מספרת מנהלת המחלקה ד"ר חגית יונת. "עם 62 מיליון שקלים היינו יכולים לפתוח עוד מחלקות, להביא עוד מיטות, להפחית במספר המאושפזים – ולמנוע מוות מיותר".

ארגון "לתת"

במרכז הלוגיסטי של ארגון לתת לא מצליחים להבין איך יש מיליארדי שקלים לבזבז על סבב בחירות נוסף – בזמן ששם אוספים שקל לשקל תרומות לנזקקים, קשישים וניצולי שואה. "יש אלפי קשישים שחיים בעוני, בבדידות ובחולי. אין להם כסף לחשמל ולחימום", סיפר ערן ויטנרוב, מנכ"ל הארגון. "האם זו מדינה שאנחנו רוצים לחיות בה? אנחנו לא יכולים להסתמך רק על תרומות. למדינה יש את הכסף - מיליונים שנשפכים על בחירות היו יכולים לגרום לכך שלא היה זקן אחד עני במדינת ישראל".