השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פנה הערב (ב') לשופט גולדברג, העומד בראש הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים, וביקש ממנו כי לאור הנסיבות המיוחדות הקיימות, יאשר להביא לבדיקת הוועדה את חמשת המועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה ונציב בתי הסוהר. במידה וארדן יחליט שמוטי כהן הוא המועמד שלו לתפקיד המפכ"לות, ייתכן שיבחר בניצב דורון ידיד כמועמד שלו לנציב שב"ס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות
 
במשרד לביטחון פנים סבורים שהפעם, שלא כמו בפעם הקודמת לפני שנה, השופט אליעזר גולדברג יאשר לשר ארדן להעביר אליו שמות של כמה מועמדים - בגלל הנסיבות המיוחדות שנוצרו. גורם במשרד הבהיר שראש הוועדה צפוי להיענות לבקשה להגיש כמה מועמדים - בשם אותן נסיבות מיוחדות שבעטיין החליט היועץ המשפטי לממשלה לאשר לבחור מפכ"ל ונציב שב"ס קבועים. ‎
 
מהמכתב של ארדן עולה כי מנדלבליט אמנם אישר את המועמדות של שלושת ניצבי המשטרה (מוטי כהן, דורון ידיד ואלון אסור) ושני המועמדים לנציב שב"ס (גונדר אשר וקנין וגונדר אילן מלכה) בכל הנוגע להיבט הפלילי. אלא שהיועץ מנדלבליט מעביר לוועדה גם מידעים וחומרים נוספים שעוסקים בטוהר המידות ובסטנדרטים והיבטים ציבוריים שמנחים את ועדת גולדברג ולא בהכרח בהיבטים ושיקולים פליליים שבהם מתמקד היועץ המשפטי לממשלה. ייתכן שעולות כמה בעיות שנוגעות לכמה מועמדים בשני הארגונים.‎

"ההחלטה מונחת על כתפי בלבד"

השר ארדן הדגיש במכתבו שלאור המצב הפוליטי שנוצר, אשר הביא לכך שבראשות המשטרה והשב"ס מכהנים ממלאי מקום מזה כשנה, יש לקיים הליך שיבטיח בוודאות מלאה שבסופו ימונו ע"י הממשלה מינויי קבע לארגונים.

"כל המועמדים שבכוונתי להגיש לבדיקת הוועדה הם מועמדים ראויים ומתאימים בעיני לכהן בראשות הארגונים, ואיני מבקש או מצפה מהוועדה "לדרג" אותם או לבחור מתוכם", כתב השר. "מובן לי היטב כי ההחלטה על מי להמליץ בסופו של דבר לממשלה, מונחת על כתפי ועל כתפי בלבד".

ארדן הוסיף: "בקשתי מהוועדה, היא לקבל ממנה את חוות דעתה ביחס למועמדים שאותם אעביר, בשאלה האם קיימת לדעת הוועדה מניעה להביא מי מהמועמדים הללו לאישור הממשלה, בהיבטים עליהם אמונה הוועדה בהתאם לשיקול דעתה (טוהר מידות ועוד).