ניצולת שואה מחיפה מתקשה לצאת מהבית זמן רב בעקבות מגבלה פיזית שנוצרה לה. בעקבות כך היא מעבירה את רוב שעות היום בחדר השינה שלה ומתרכזת בקולות שבוקעים מחלון חדר השינה. לאחרונה, ביקרה אותה יעל פשטצקי, עובדת סוציאלית ושאלה אותה למה היא זקוקה ומה הייתה רוצה לקבל מעבר לעזרה הרגילה שאותה היא מקבלת. והיא, להפתעה של יעל, ביקשה רק דבר אחד - אור. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

החלון בחדרה של ניצולת השואה פונה לקיר בטון הסמוך לדירתה. גם בשעות היום שבהם השמש חזקה, נכנס רק מעט אור בין הקירות. כתוצאה מכך, היא מבלה את רוב שעות היום בהתבוננות על קיר ריק. מיד עלה בראשה של העובדת סוציאלית רעיון, והיא פנתה לבית הספר "רעות" לאומנויות בחיפה ושיתפה אותם ברעיון לצבוע את הקיר מחוץ לחלונה של הניצולה. רכזת האמנות אורית גלבנד והמורה לאמנות תיה דולינסקי רתמו את ילדי כיתת האומנות וביחד עם ניצולת השואה הם יצרו סקיצה לציור שיופיע על הקיר.

הקיר מחוץ לחלונה של ניצולת השואה נצבע במיוחד‎
הקיר מחוץ לחלונה של ניצולת השואה

"עשינו הכנה לפני, לבדוק אם נוכל להתמודד עם הגובה של הקיר", מספרת בהתרגשות תיה המורה לאומנות על הפרוייקט שנמשך יומיים. "הילדים היו נרגשים וכך גם הניצולה שהצטלמה איתם למזכרת". היא ביקשה שעל הקיר יצויירו אימוג'ים מחייכים וסוסים עם הרבה צבע - והתוצאה לפניכם. 

ניצולת השואה אותרה בתכנית "בידיים טובות" בשיתוף של הרשות לזכויות ניצולי שואה במשרד האוצר ו"מכבי שירותי בריאות" שנועדה לתת מענים רפואיים לאוכלוסיית ניצולי השואה חסרי מערכות תמיכה משפחתיות. במסגרת התוכנית העו״ס מתאמת את הטיפול בניצולי השואה מבחינת הטיפול הרפואי ומיצוי הזכויות הכולל. 

הקיר מחוץ לחלונה של ניצולת השואה נצבע במיוחד‎
הקיר מחוץ לחלון לאחר שנצבע

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il