אדם אורי, טבח בן 34, שעבד במסעדה ותיקה בת"א, התבקש באחד מימי עבודתו לגשת ולהביא מיכלי מזון מחדר הקירור במסעדה. בדרכו לשם הוא דרך בתוך סיר עם שמן רותח שהונח על הרצפה על ידי אחד העובדים, מה שגרם לו לכוויות קשות בכף הרגל ובשוק. לאחר מספר חודשים, חוות הדעת הרפואית קבעה כי הוא אינו כשיר לעבוד כטבח. כתוצאה מכך, לדבריו, מעסיקיו במסעדה הפנו לו עורף וסירבו להמשיך ולהעסיק אותו. "הרגשתי שפתאום לא סופרים אותי, לא רואים אותי כאדם יותר אלא רק כעובד שלא משתלם יותר ואפשר להחליף", סיפר אורי בכאב.

שבוע לאחר התאונה של אדם אורי (צילום: אדם אורי)
פציעת הטבח אדם אורי ברגלו | צילום: אדם אורי
בתביעה שהגיש עורך דינו של הטבח, עו"ד אלי פיס, נגד המסעדה וחברת הביטוח "הראל" על סך מיליוני שקלים, נכתב כי "המעסיק סירב להמשיך ולהעסיק את העובד במשרה המתאימה למגבלותיו ולנכותו. בסירובו, הותיר המעסיק את התובע ללא כל הכנסה, וזאת רק בשל נכותו שנגרמה מרשלנותו של המעסיק עצמו". בהתכתבות שהגיעה לחדשות 12 בין המעסיק לטבח אדם אורי, כתב לו כי "אני ריאלי ורוצה להיות כנה איתך. כרגע אין לי ג'וב".

למרות התביעה הגדולה שהגיש נגד המסעדה, מדגיש אורי כי היחס מצד המעסיקים תמיד היה חם ומשפחתי, גם לאחר התאונה. אולם מרגע שניתנה לו חוות הדעת הרפואית שקבעה כי אינו כשיר יותר לעבוד כטבח, אז הפנו לו כתף קרה וסירבו להמשיך ולהעסיק אותו, אף לא במשרה אחרת שתתאים לנכותו ומצבו הרפואי.

שיחת וואטסאפ עם אדם אורי, הטבח שנפצע
ההתכתבות בין אדם אורי למעסיקו

לאחרונה הוגשה התביעה על ידי עו"ד פיס בשם הטבח, נגד החברה המפעילה את המסעדה ונגד חברת הביטוח שלה הראל, לפיצויים על נזקי גוף ואובדן השתכרות בסכום המקסימלי הקבוע בחוק (2.5 מיליון שקלים). התביעה נדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום ברחובות.

מטעם משרד עורכי הדין צבי יעקובוביץ נמסר כי התביעה הוגשה לשולחנם, הם לומדים אותה ויגיבו לה בבית המשפט. 

עורך הדין אלי פיס  (צילום: אופיר הראל)
עו"ד אלי פיס | צילום: אופיר הראל