התאונה בת"א - אסון שניתן היה למנוע? בשעה 14:59, 19 דקות לפני הפגיעה הקטלנית בילד איתי מרגי בן ה-8, הגיעה למשטרת תל אביב שיחה שבה דייר מרחוב אבן גבירול התלונן על מכונית שנוסעת ברחוב ומשמיעה מוסיקה ערבית "מחרישת אוזניים". בשעה 15:18 כבר הגיע הדיווח הראשון במשטרה על התאונה הקטלנית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעקבות התלונה הראשונה על רעש, נשלחה למקום ניידת שמטבע הדברים לא הצליחה להגיע מיד, וכשהגיעה למקום אותה מכונית שהתלוננו עליה כבר לא הייתה שם. הניידת התחילה בסריקות באזור - שבמהלכן כבר הגיע הדיווח על הפגיעה הקטלנית בילד לא רחוק משם.

על פי אחד העדים, הנהג נסע ב"מהירות מטורפת" בעת שפגע בילד, שחצה בזמן התאונה את הכביש. במקביל נחקר החשד שהנהג הדורס, אמיר אבו לבן, עסק בסחר בסמים. חוקרי המשטרה אומרים שייתכן שהשקית עם הקוקאין, שאותה השליך וניסה להסתיר אחרי התאונה, הייתה האחרונה בקו האספקה שלו ולפני כן, כך לפי החשד, הספיק להעביר מנות של הסם גם לצרכנים אחרים.

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
"בשורה בלתי נתפסת". איתי ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות
זירת התאונה שבה נהרג הילד איתי מרגי בתל אביב
זירת התאונה שבה נהרג איתי מרגי ז"ל

מרגי נפגע אתמול מרכב בצומת הרחובות ז'בוטינסקי ונמיר בתל אביב. הוא פונה תחילה כשהוא במצב אנוש לבית החולים איכילוב בעיר, ושם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. לפי המשטרה, מרגי נפגע בעת שחצה את הכביש.

הנהג, אמיר אבו לאבן, תושב רמלה בן 20, עבר לאחר התאונה בדיקת ינשוף – ובה נמצא כי לא נהג תחת השפעת אלכוהול. עם זאת, במשטרה עדיין ממתינים לתוצאות של בדיקת הדם שתגלה האם יש שרידי סם בדמו. הנהג הובא הבוקר להארכת מעצר והמשטרה אמר כי קיים חשד שהפיץ ומכר סמים וניסה להסתיר את החומר.

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
בבית הספר נערכים לתגובות חבריו של איתי | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

ד', עד ראייה לתאונה סיפר לחדשות 12: "הנהג שנהג ביום כיפור במהירות גבוהה ונכנס לצומת, כמעט אדיש לרוכבי אופניים שסבבו אותו, הורג במקום ילד, ילד שחובש קסדה לראשו וכמעט חסר כל סיכוי מול המהירות הגבוהה שהנהג הגיח כאשר הוא נכנס לצומת".

נדב (שם בדוי), עד ראייה נוסף שיחזר: "אנשים צעקו על הנהג 'למה נסעת כל כך מהר? אתה לא רואה שזה יום כיפור?' הוא (הנהג) לא דיבר, הוא ישב כאילו המום".

אורן בר גיל, חבר משפחת מרגי קרא להסדיר את התנועה בכבישים בזמן יום כיפור. "מישהו צריך לקבל החלטה ולעשות בזה סדר", אמר. "להגיד - הכביש הזה מותר והכביש הזה אסור. זה יכול להיות מאוד פשוט".