חקירת התאונה הקטלנית ליד נתב"ג בה נהרגו 4 בני אדם ו-14 נוספים נפצעו נמשכת, והיום (רביעי) המשטרה פנתה לעזרת הציבור על מנת לנסות ולשפוך אור נוסף על מה שאירע באותו הערב על הכביש. במסגרת החקירה המשטרה פרסמה הודעה ובה היא מבקשת מנוסעים שהיו על קו האוטובוס 947 שיצא ביום ראשון האחרון בשעה 18:00 מירושלים לכיוון חיפה, וירדו ממנו בטרם התרחשות התאונה - ליצור קשר עם המשטרה בטלפון 0505071842.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשטרה הבהירו כי מטרת הפנייה הינה להגדיל את קשת העדויות ולהבין את אופי הנסיעה ואת אופן הנהיגה של אלכסדר לייבמן בן ה-44 מחיפה, הנהג החשוד בגרימת התאונה הקטלנית, לפני התאונה.

שלשום פורסם כי החוקרים הוציאו צו שיאפשר להם לבצע חיפוש בטלפון הנייד של לייבמן, במטרה לנסות ולהבין האם הוא התעסק איתו ברגעים שקדמו לתאונה - למרות הכחשותיו. במקביל, לייבמן עבר בדיקת אלכוהול וסמים וכן הוחלט שהוא יבצע שחזור של התאונה. בחקירתו טען בפני חוקריו: "אני לא הייתי עייף. לא התעסקתי בסלולרי בזמן הנהיגה, הוא היה בכיס שלי. אבל לא זוכר מה היה ברגע התאונה".

נהג האוטובוס שחשוד בגרימת מותם של 4 ההרוגים
נהג האוטובוס אלכנסדר לייבמן בבית המשפט | צילום: החדשות 12

גורמים המעורים בחקירה מסרו כי הכביש היה תקין ולא נמצאה בעיית ראות ולכן עדיין לא ברור מה גרם ללייבמן לסטות באופן כה קיצוני ולהתנגש במעקה הבטיחות. החוקרים סבורים כי משהו הסיח את דעתו. בתוך כך, מעצרו של לייבמן הוארך ובמשטרה הביעו חשש כי הוא עלול לשבש את הליכי המשפט.