שגרירות ארה"ב בירושלים – מבנה הקבע: האמריקנים קיבלו מסלול ירוק מעיריית ירושלים בכל הנוגע להליכי התכנון. בפגישה שהתקיימה בין נציגי ממשל טראמפ לראש העיר משה ליאון נקבע סופית השטח עליו יבנה מבנה הקבע של השגרירות: מתחם אלנבי, סמוך לטיילת ארמון הנציב בירושלים. אם התהליך יימשך כסדרו, האמריקנים יוכלו להתחיל בבנייה בתוך כשנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השטח עליו הוחלט להקים את מבנה השגרירות ממוקם על ציר דרך חברון המוכר בבירה. בשבועות האחרונים נרשם כעס גדול בצד האמריקני לאחר שלטענתם גורמים בתוכנית אב לתחבורה לא היו מוכנים לשנות את מסלול הרכבת הקלה, שהתנגש עם הדרישות הביטחוניות שהציגו האמריקנים.

מתחם בניין הקבע של שגרירות ארצות הברית בירושלים (צילום: עיריית ירושלים)
מתחם הקבע של שגרירות ארה"ב | צילום: עיריית ירושלים

לאחר התערבות ראש העיר, הוחלט לקצר פיזית את אחת התחנות ברכבת הקלה העתידית ולהיענות לכל הדרישות האמריקניות. עם זאת, האמריקנים עדיין בוחנים באופן תיאורטי מתחם נוסף בירושלים, באזור מלון דיפלומט, אך עדיין כל ההערכות הן שיבחרו במתחם אלנבי.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מסר: "השגרירות האמריקאית קיבלה היום אור ירוק מעיריית ירושלים. תוך חצי שנה כבר נגיע לשלבים מתקדמים ובעזרת השם תוך כמה שנים בודדות נזכה לחנוך את מתחם הקבע של השגרירות האמריקאית בבירה".