אחרי בהלת השפעת – בהלת החזרת? משרד הבריאות עדכן אתמול (שני) את הוריהם של חניכי סניף בני עקיבא במודיעין כי מספר בני ובנות נוער ביישוב אובחנו כלוקים במחלת החזרת. בשל כך, יינתן הערב חיסון מיוחד לחברי התנועה שלגביהם קיים חשש כי ידבקו. עם זאת, לא ניתנו לבני הנוער הנחיות מיוחדות וממשרד הבריאות נמסר כי עליהם "לשמור על שגרת הלימודים הרגילה תוך הקפדה על כללי הגיינה בסיסיים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

על פי אתר משרד הבריאות מחלת החזרת מתבטאת "בנפיחות בבלוטות הרוק ובבלוטות מתחת לתנוך האוזן, בכאבי גרון, חום גבוה, כאבי ראש וחולשה. סימני הנפיחות הראשונים מופיעים לרוב כמה ימים לאחר הופעת החום. הנפיחות יכולה להופיע בצד אחד בלבד או לעבור כעבור כמה ימים גם לצד השני". עוד על פי אתר משרד הבריאות "דרכי ההעברה או ההדבקה הן על ידי פיזור הנגיף לסביבה בעת שיעול, עיטוש או מגע עם הפרשות מהאף וליחה".

בהודעה להורי בני הנוער נמסר כי בעקבות התחלואה בקרב חניכי סניף ישי של בני עקיבא, יש לגשת לקבל מנת חיסון נגד חזרת שתינתן היום בבית הספר משואות נריה שבעיר, מהשעה 16:00 עד 18:30.

במידה שיש ספקות או חשש להידבקות המליצו במשרד לפנות לרופא המשפחה. עיריית מודיעין והנהלת בני עקיבא נמצאות בקשר רציף עם משרד הבריאות ומקיימות הערכות מצב מתפתחות.