בעבר אירועים דומים גרמו לתאונות קטלניות ולהרוגים, אבל הלילה (ראשון) זה הסתיים בנס: צעיר בן 28 מצפון הארץ נסע בכביש 6 לדרום במהירות של 120 קמ"ש, כשלפתע גילה שהוא לא מצליח להאט את הרכב משום שהבלמים לא מגיבים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנהג הצעיר התקשר סמוך לחצות למוקד כביש 6 ודיווח כי איבד את הבלמים וכי רכבו דוהר במהירות עצומה בכביש. המוקד העביר את הדיווח למרכז השליטה באגף התנועה, ובוצעה שיחת ועידה בין הנהג לקצין המשטרה שנכח בפעילות מבצעית.

במהלך השיחה הדרמטית עם הנהג ניסו הקצין ומומחה התעבורה מטעם אגף התנועה להדריך את הנהג ולבצע כמה פעולות כדי לעצור את הרכב. אלא שהנסיעה לא הואטה ומערכת הבלמים וההילוכים של הרכב לא הגיבו כלל.

תוך כדי השיחה הבחין הקצין, סמוך למחלף נשרים ברכב שדהר בין הנתיבים במהירות של 120 קמ"ש, כשהוא מתחמק מפגיעה ברכבים שנסעו לצידו. הקצין פינה נתיב סטרילי תוך הוראה לנהגים שהיו מסביב להאט את נסיעתם וכך לבודד את הרכב מהתנועה בכביש.

לאחר שהצליח להדביק את מהירותו, החל לכרוז לנהג לדומם את המנוע לאור העובדה כי כל הניסיונות לעצור את הרכב לא צלחו, ונראה כי הנהג מתקרב במהירות גבוהה מאוד לקבוצת רכבים נוספת שנעה בהמשך.

הנהג שפעל כפי שהורה לו הקצין, דומם את מנוע הרכב ובכך החל להאט את מהירות נסיעתו תוך ליווי צמוד של הניידת עד לעצירתו הבטוחה.

לאחר שהרכב נעצר כמה קילומטרים דרומית למחלף נשרים, הנהג בן ה-28 תושב הצפון פונה ע"י מד"א לבי"ח לאחר שלקה בהתקף חרדה בעקבות האירוע.