בקיבוץ קטן ליד הכינרת, בבתים שנמצאים קרוב למים, הקים רועי (שם בדוי) עסק קטן בתוך ביתו. לאחרונה, הוא שם לב לכל מיני נזקים שונים שנגרמים לרכושו ולכך שעוד ועוד כלי עבודה שלו נעלמים. תחילה חשב כי ייתכן ושכח את כלי העבודה אצל לקוחות, אך עם הזמן הבין כי לא ייתכן שמדובר בסיטואציה מקרית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקרה הראשון נגרם נזק  לטנדר של רועי. הוא בירר אם אחד מעובדיו היה מעורב בתאונה, אך כולם הכחישו וטענו שהם אינם מעורבים בדבר. מספר ימים לאחר שתיקן את הנזק, הוא שוב מצא פגיעה ברכב – אך הפעם בחלק אחר. שבוע מאוחר יותר, נעלם ארגז כלים שלם שהיה ברשותו. לאחר חיפוש ארוך, הוא לא מצא אותו בשום מקום. במקרה אחר נעלם לו מנוע יקר השייך לאחד מכלי הרכב שלו ועמד בחצרו.  באירוע האחרון, ממנו כבר לא יכול היה רועי להתעלם, המחסן שלו נפרץ ונגנב ממנו ציוד רב ויקר ערך.

רועי החליט לפנות לשרון שרגא, הבעלים של משרד החקירות "שרגא איסוף מידע וחקירות", בכדי לברר מה עלה בגורל הציוד הרב שנעלם מהעסק שלו. כשהשניים נפגשו, סיפר רועי לחוקר כי הוא העדיף לא להתלונן במשטרה מאחר שיש לו "ניסיון רע איתם". החוקר הרגיש כי מישהו מתבונן בהם בזמן שהם מדברים, אך כשהסתובב לא ראה אף אחד.

גנב מצלמת אבטחה (אילוסטרציה: 123rf)
הסתכסך עם שכנו והחליט לנקום | אילוסטרציה: 123rf

רועי סיפר לחוקר כי בבית נמצאת אשתו והילדים, וכי שלושת עובדיו סיימו לעבוד לפני שעה והלכו הביתה. הוא הסביר לו כי במסגרת עבודתו, המחסן וחדר העבודה שלו ממוקמים בחצר הבית. לכן את חלק מהעבודה הוא מבצע בחצר ביתו ואת חלקה הוא מבצע בבתי הלקוחות.

תחילה חשד רועי באחד ממתחריו שלו וסיפר לחוקר כי גם במצלמות האבטחה שהתקין בעסק  מישהו חיבל, זאת על אף שרק המתקין ידע על קיומן. לאחר שבחן את המצלמות, הגיע שרון החוקר למסקנה כי הן מיושנות וגלויות, ולכן כל גנב מתחיל יכול לזהות אותם.

בדרך לרכב, שוב הרגיש החוקר שמישהו מסתכל עליו. הפעם הוא הסתכל לאחור דרך מראת הצד של הרכב ומיד הבחין בדמות של גבר מציצה לכיוונו מבין הבתים ונעלמת עוד לפני שהספיק להתמקד בה. החוקר התקין בעסק של רועי מצלמות שלא ניתן לזהות ולאחר יומיים קיבל ממנו הודעה ששוב נגנב לו ציוד מהעסק.

מצלמת אבטחה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
השכן לא האמין שצולם בשעת מעשה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

החוקר פתח את המחשב והחל לעבור על סרטונים מהשעות האחרונות. בשעות הלילה הוא זיהה תנועה חשודה בקרבת המחסן של רועי. לפתע הופיעה דמות לא ברורה ופניה היו מכוסות באופן חלקי. החוקר לא הצליח לזהות את האדם, אך משהו בהתנהגות שלו היה נראה לו מוזר אפילו ביחס לגנב. אחרי שיצא מהמחסן של רועי עם הציוד ביד, הוא נראה הולך לכיוון הכנרת.

מתיעוד המצלמות לא ניתן היה לקבוע מה הם מעשיו בדיוק. לאחר כעשר דקות של שיטוט לא ברור, הגנב התרשל ותועד נכנס לבית הצמוד לביתו של רועי. החוקר הבין מיד כי הגנב הסדרתי של רועי הוא למעשה השכן שלו, אך לא הבין בדיוק מה הוא עשה בכנרת והיכן נמצא כל ציוד.

בוקר שלמחרת נסע החוקר שוב לצפון, אך הפעם לכינרת - עם משקפת ושנורקל. רועי לא הבין בתחילה מדוע החוקר מבקש ממנו להיכנס למים, אך כשנכנסנו ניווט החוקר לנקודה מסוימת. רועי צלל לעומק ולא האמין למראה עיניו – כל הציוד שנעלם לו בתקופה האחרונה היה שרוע מתחת למים. "אני בהלם", אמר רועי לחוקר שהציג לו את הסרטון.

אז מדוע נקם השכן בבעל העסק? לפני מספר חודשים, כך התברר, רועי ושכנו הסתכסכו. הרקע לסכסוך היה ריב על מקום חנייה השמור לרכביהם. השכן, בתגובה, החליט כי הדרך הטובה ביותר לנקום היא להעלים את הציוד של רועי אל תוך מימי הכינרת.

רועי החליט להציג את הסרטונים בפני השכן – שנותר בהלם. הוא כמובן לא ציפה לכך שיגלו כי הוא הגנב ולא האמין שתועד. מתוך חשש שרועי יגיש תלונה במשטרה, שילם לו השכן עבור כל הציוד שגנב והרס. כמו כן, הוא דאג שכל הציוד שהושלך לכינרת יפונה.