האלימות בחברה הערבית ממשיכה להשתולל: הערב (שלישי) נקבע מותו של גבר בן 35 באירוע ירי באום אל פחם. הגבר, תושב העיר, נורה בזמן שמאות ערבים ויהודים התכנסו ברמלה כדי למחות ולדרוש אכיפה משטרתית בכפרים הערביים. יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה הזהיר: "זה או להמשיך את ההפגנות או להמשיך את ההלוויות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הגבר פונה מזירת האירוע למרכז הרפואי העמק בעפולה כשהוא במצב קשה ונעשות בו פעולות החייאה שבסופן נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. מהמשטרה נמסר שנסיבות המקרה נבדקות.

הפגנות החברה הערבית נגד האלימות והפשיעה (צילום: דוד כהן, פלאש 90)
הפגנות החברה הערבית נגד האלימות והפשיעה | צילום: דוד כהן, פלאש 90

חבר הכנסת איימן עודה התייחס לאחריות של המשטרה לצמצום האלימות בחברה הערבית. "יש בעיית נשק בלתי חוקי, יש בעיה של כנופיות פשע וכנופיות דמי חסות וגם שוק אפור", טען. "מי יכול לטפל בדברים הללו בכל מדינות העולם? רק המשטרה. לכן אנחנו ממשיכים את מאבקנו, אנחנו צריכים לחזור לחסום את הכבישים הראשיים בשביל להחזיר את הביטחון לרחובות".

עודה טען שההצעות שעלו במהלך הפגישה עם שר הפנים ארדן וצמרת המשטרה הן חשובות – אך עדיין יש דרך ארוכה. "היו כל מיני הצעות, כמו למשל גידול מספר השוטרים, כמו העברת תיקים ללהב וכל מיני הצעות, אני לא אומר שזה כלום, יש התקדמות קטנה, זה חשוב אבל זה לא מספק אותנו", אמר. "אנחנו רוצים פתרון אמתי, כלומר החלטת ממשלה, ועדת שרים ולהתחיל למגר את כנופיות הפשע המאורגן. הדרישות מאוד ברורות ומאוד צודקות".

"לפני שבוע פניתי לציבור היהודי, אמרתי להם להשתתף איתנו בהפגנות, הרי אנחנו חיים בחברה אחת, ואי צדק במקום מסוים מאיים על כל המקומות, לכן אנחנו רוצים איתכם שותפים", סיכם עודה. "הפעם השתתפו עשרות יהודים בהפגנה ברמלה, זה טוב אבל זה לא מספיק, אנחנו רוצים מאבק יהודי-ערבי משותף למען מיגור האלימות והפשיעה".