שני רוכבי אופניים כבני 40 נהרגו הבוקר (שני) מפגיעת רכב בכביש 5511, סמוך למחלף הדרים. צוותי מד"א שהוזעקו לזירת התאונה ניסו לבצע בהם פעולות החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותם. נהג הרכב הפוגע, כבן 29, נפצע קל בתאונה, טופל במקום ותושאל על ידי בוחני התאונות של המשטרה שפתחו בחקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הדיווח על התאונה התקבל במוקד מד"א בסמוך לשעה 6:30. פארמדיק מד"א, אוהד ביין, שהוזעק למקום סיפר: "המראה היה קשה מאוד, ראינו שני זוגות אופניים מפורקים על הכביש, ורכב פרטי מעוך. על הכביש שכבו שני גברים כבני 40 עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד, הענקנו להם טיפול רפואי אך לאחר נסיונות החייאה נאלצנו לקבוע את מותם".

זירת התאונה בשרון
שני רוכבי אופניים נהרגו מפגיעת רכב במחלף הדרים | צילום: דוברות זק"א

רועי סולומון, מתנדב זק״א, הגיע אף הוא למקום האירוע וסיפר לאחר מכן על נסיבות התאונה. "מדובר בקבוצת רוכבי אופניים שרכבו רכיבת בוקר בצידי הכביש", סיפר. "רכב פרטי שהגיע מצפון לדרום פגע במעקה הבטיחות והתנגש בעוצמה רבה בשני הרוכבים. כשהגעתי למקום ראיתי עשרות חלקי אופניים מפוזרים על הכביש ובסמוך להם שכבו הרוכבים על הכביש כשהם סובלים מפגיעות קשות וללא הכרה".

זירת התאונה בשרון
שני רוכבי אופניים נהרגו בתאונה במחלף הדרים | צילום: דוברות זק"א

על פי נתוני עמותת "אור ירוק", 17 רוכבי אפניים (שאינם חשמליים) נהרגו מתחילת השנה בתאונות דרכים - הרוג אחד יותר מאשר בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

"מדובר בטרגדיה גדולה", אמר מנכ״ל אור ירוק ארז קיטה בעקבות התאונה. "מסוכן לרכוב על אופניים בישראל כאשר אין מסלולי רכיבה מוסדרים ובטוחים לרוכבים שיפרידו אותם מכלי הרכב ויאפשרו רכיבה בטוחה. אסור להתעלם מרוכבי האופניים ויש להתאים את התשתית כך שגם הם יוכלו לרכוב באופן בטוח ולא לסכן את חייהם בכל רכיבה".