ביום שישי הקרוב יצוין ברחבי העולם יום המכירות החגיגי "Black Friday", ובעמותת "תנו לחיות לחיות" החליטו לנצל את האירוע כדי ליזום מבצע מיוחד שנועד לעודד את אימוצם של כלבים וחתולים שחורים או מנומרים. זאת, לאור העובדה שחיות שזהו צבע פרוותן מתקשות במיוחד למצוא בית מאמץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת המבצע של העמותה, שמתחיל היום (ראשון) ויימשך לאורך השבוע הקרוב, מחירי סל האימוץ לכלבים ולחתולים השחורים והמנומרים יופחתו משמעותית. ההטבות המוצעות בשבוע זה כוללות חבילות אימוץ מוזלות של כלבים וחתולים הכוללות עיקור או סירוס, כדורים נגד תולעים, חיסון מפני כלבת, התקנת שבב, חבילת מזון, קולר ורצועה.

מבצע בלק פריידי של "תנו לחיות לחיות" (צילום: תנו לחיות לחיות)
"לאהבה אין צבע": תנו לחיות לחיות נגד הדעות הקדומות | צילום: תנו לחיות לחיות

"כלבים וחתולים שחורים ומנומרים זוכים להכי פחות חיבה מצד מאמצים, ואנו מוצאים אותם מחכים בכלוב שנים - רק בגלל צבע הפרווה שלהם", הסבירה מייסדת "תנו לחיות לחיות", אתי אלטמן. "למרות שהשנה היא 2019 עדיין קיימות אמונות תפלות הקשורות בחיות שחורות".

"כולנו מכירים את היחס לחתולים שחורים ואת האמונה הרווחת כי חתול שחור מביא מזל רע", הוסיפה אלטמן. "לצבע השחור קונוטציות שליליות הקשורות לחושך, אבל וכישוף. מסתבר כי האמונות הנטועות בנו לגבי צבעים באות לידי ביטוי גם בבחירת בעלי חיים לאימוץ והן משפיעות עלינו - במודע או שלא במודע".

*המבצע מתקיים בבית המחסה של העמותה בכניסה לכפר רות (ב"ווייז": תנו לחיות לחיות כפר רות) במרפאות העמותה באשקלון וברמת גן. לפרטים נוספים: 3703*