נבחרת ישראל בכדורגל הפסידה אמש (שבת) לנבחרת פולין במוקדמות יורו 2020 בתוצאה 2:1. הכחולים לבנים הציגו משחק חלש באצטדיון טדי בירושלים נגד הנבחרת הבכירה בבית ורק במזל התוצאה לא הייתה גבוהה יותר. למרות הדירוג במוקדמות, הנבחרת עדיין יכולה להעפיל לטורניר לאחר שקיבלה את המקום בפלייאוף של ליגת האומות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאורך כל המשחק הלחץ הפולני עשה את שלו וחברי הנבחרת האורחת היו בשליטה. הפולנים עלו ליתרון 1:0 כבר בדקה הרביעית: כדור קרן הגיע קריכוביאק שבעט בעיטה חזקה לשער וכבש. השער השני הגיע בתחילת המחצית השניה, מנקודת הקרן גם כן: בדקה ה-54 פיונטק הגיע ראשון לכדור ונגח אותו לשער, אלא שהשוער הישראלי הדף למרכז החרבה והחלוץ הצליח בקלות לדחוק את הכדור פנימה. 

ישראל ופולין במוקדמות יורו 2020, אצטדיון טדי
השער השני של הפולנים | צילום: רויטרס

בדקה ה-87 חלוצה של סביליה מונאס דאבור כבש לטובת ישראל והכניס את הנבחרת הפולנית ללחץ בדקות האחרונות. השופט הוסיף 3 דקות. 

שרה נתניהו ובנה אבנר הגיעו גם לעודד את הנבחרת
שרה נתניהו ובנה אבנר הגיעו גם לעודד את הנבחרת

בדקה ה-90 נרשמה תקרית חריגה כשאוהד פרץ למגרש, המאבטח שרץ אחריו פגע בשחקן פולני, מה שגרם לשופט מתיאס גסטראניוס לעצור את המשחק לשניות ארוכות ולשקול להפסיק את המשחק. כל נציגי הנבחרת ניסו לשכנע אותו להמשיך את המשחק. גם הנציגים הפולנים ביקשו להמשיך את המשחק. לבסוף השופט השתכנע והחליט להמשיך את המשחק.

ישראל ופולין במוקדמות יורו 2020, אצטדיון טדי
נבחרות ישראל ופולין במוקדמות יורו 2020 באצטדיון טדי | צילום: רויטרס

הרכב הנבחרת הלאומית: מרציאנו, טיבי, טאהא (נפצע בדקה 43, והוחלף בחזיזה), ביטון, דסה, בן הרוש, כיאל, גלזר, נאתכו, זהבי, דאבור ו-חזיזה. הרכב הנבחרת הפולנית: שצ'סני, גליק, בדנארק, קנג'יורה, רצה, קריכוביאק, בייליק, פרנקובסקי, ז'ילינסקי, שימנסקי ו-פיונטק.

ישראל ופולין במוקדמות יורו 2020, אצטדיון טדי
תצוגה חלשה של הנבחרת | צילום: רויטרס

גם רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ובנה אבנר הגיעו לצפות במשחק החלש. כ-16,700 צופים הגיעו לירושלים, בהם גם מאות אוהדים של נבחרת פולין.