נהג אגד שעבד בקו היוצא מקריית גת הזעיק את המשטרה ביום שישי האחרון לאחת התחנות בעיר לאחר שלטענתו הותקף ונחבל בידי נוסע שפספס את האוטובוס ולא אפשר לו להמשיך לנסוע. בשיחה עם חדשות 12 סיפר הנהג: "יצאתי להעיר לו והוא הסתער עליי, הכה אותי באגרופים בפנים ובידיים, הפיל אותי לקרקע ודפק לי את הראש. אנשים שהיו בסביבה הפרידו, ואז רצתי לאוטובוס והזמנתי משטרה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר שהתפנה לטיפול רפואי, הנהג והנוסע עצמו, שהגיש תלונה נגדית, נחקרו שניהם במשטרה. על אף שהאירוע התרחש ברחוב הומה לעיניי העוברים ושבים - התיק שנפתח בחשד לתקיפה שגרמה חבלה של ממש נסגר תוך יומיים מחוסר ראיות.

"אני שנים נהג אוטובוס ובחיים לא קרה לי דבר כזה", סיפר הנהג שביקש לא להזדהות לחדשות 12. "פחדתי שהוא הולך לגמור אותי, להרוג אותי. אני תמיד עוצר לנוסעים בתחנות, באמת לא ראיתי אותו עד הרגע שהתפרץ לכביש מול האוטובוס וניסה לחסום אותי. נבהלתי מכך שכמעט דרסתי אותו, בלמתי מהר ויצאתי מהאוטובוס להעיר לו ולשאול אותו מה הוא חושב שהוא עושה. הוא פשוט התנפל עליי באגרופים. זה קרה כל כך מהר וכל כך הפתיע אותי שלא הבנתי מה קורה ולא הספקתי להגיב. בזכות אנשים שהיו במקום והפרידו הצלחתי לרוץ לאוטובוס ולהתקשר למשטרה".

לאחר שהתפנה לקבלת טיפול רפואי עבור החבלות בפניו ובידו הנהג אף שב למשטרה ונחקר. ואולם אתמול (ראשון) נכנס למערכת הממוחשבת וגילה שהתיק נסגר בתוך יומיים בעילת חוסר ראיות. "המשטרה פשוט לא עושה את העבודה שלה", אמר הנהג. "מאז האירוע אני מפחד לצאת, מפחד לחור לנהוג, מפחד שהוא יבוא לסגור חשבון. אני עדיין בבית בהלם מכל מה שקרה. הייתה שם אלימות קשה שגם הנוסעים וגם מי עבר ברחוב ראו, איך יכול להיות שהתיק נסגר מחוסר ראיות? פשוט מפקירים אותנו נהגי האוטובוס".

לאחר פניית חדשות 12, בתחנת המשטרה בקריית גת החליטו לפתוח מחדש בחקירה.

ממשטרת ישראל נמסר: מדובר באירוע שבו הוגשו למשטרה תלונות הדדיות על תקיפה ושני הצדדים נחקרו על אודותיו. בניגוד לנטען, נהג האוטובוס הגיע למשטרה לאחר הטיפול הרפואי, מסר את גרסתו ונחקר בתחנת המשטרה, כמו גם החשוד השני בתקיפתו של הנהג. לאחר שנסגר התיק, האחראי על החקירות בתחנת המשטרה החליט לפתוח מחדש את התיק, להוסיף ולחקור את המקרה ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת.

ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה לתקיפת הנהג כי: "תופעת האלימות והטרור כנגד נוסעי האוטובוסים ונהגי האוטובוסים מרימה ראש וחצתה כבר כל גבול של הגיון. נהגי האוטובוסים אינם שק החבטות של אף אחד. ראוי שמדינת ישראל תדאג לאבטחה או שהאוטובוסים יישארו בחניונים ללא נהגים!"

בארגון נהגי האוטובסים הדגישו כי "מוזר לראות איך משטרת ישראל סגרה את התיק כלאחר יד. על השוטרים לשמור על נהגי האוטובוסים ולא לשכוח אותם. ראוי שמישהו יתעורר לפני שנהג יירצח חלילה ויפה שעה אחת קודם".

רון רטנר דובר אגד: "למרבה הצער אנו עדים לאחרונה לעליית מדרגה באלימות ובתוקפנות כלפי עובדי ציבור בכלל ונהגי התחבורה הציבורית בפרט. אנו באגד לא מתיימרים לחקור ולבקר את פעילות משטרת ישראל לה אנו רוחשים הערכה מקצועית רבה. באשר לפעולות אותן אנו עורכים כלפי ולמען נהגינו המותקפים והסובלים מאלימות מילולית ופיסית אני בוחר שלא להתייחס ברבים.

"מתוך שמירה קפדנית על זכויות הפרט והצניעות של נהגי החברה , בשולי הדברים אציין שאין חברות וגופים תחבורתיים הדואגים לנהגים המצויים בלחץ ובמצוקה כפי שהמערכות החברתיות והסוציאליות באגד נוהגות כלפי נהגי ועובדי החברה".