במהלך היום (שבת) פקדו כ-130 אלף מטיילים את שמורות הטבע והגנים הלאומיים בישראל.  בין האתרים הבולטים: קיסריה, מצדה, עין גדי, קומראן והבניאס. שתי צבות ים בוגרות שנמצאו פצועות לפני מספר חודשים שוחררו בחזרה אל הים לאחר טיפול והחלמה במרכז ההצלה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

האתרים בהם נרשם המספר הרב ביותר של מטיילים הם מצדה עם 6,700 מבקרים, קיסריה עם 5,100, עין גדי ואפק עם 4,000 בכל אחד, קומראן עם 3,300 והבניאס עם 2,400 מבקרים.

רשות הטבע והגנים ערכה פעילות בנושא נדידת ציפורים בכוכב הירדן. במהלכה שוחרר לטבע עוף דורס שהבריא לאחר שנפצע וטופל בבית החולים לחיות הבר.

חלמונית גדולה בשביל הפסגה בהר מירון
פריחת החלמונית בשביל הפסגה בהר מירון | צילום: נשוואה פארסה, רשות הטבע והגנים

צבת ים חומה בוגרת בשם לולולימון נמצאה ביולי השנה במעגן קישון שבצפון כשהיא צפה על פני המים. הפקחים הביאו אותה אל מרכז ההצלה לטיפול כשהיא תשושה מאד, ולאחר בדיקה מקיפה התברר כי היא סובלת מפגיעת ראש ושבר במחיצה הימנית. היום לולולימון הפכה לכשירה לחזור לים.

צבה נוספת בשם ליבי נמצאה מול חופי אשדוד ביוני השנה כשהיא סובלת משפשופים ופציעות שטחיות בראש ובשריון. היא הובאה למרכז ההצלה וטופלה תחת השגחה רפואית עד החלמתה המלאה. לאחר 5 חודשים שבהם התחזקה הוחלט כי היא כשירה לחזור לים.

במידה ומצאתם בעל חיים פצוע יש להתקשר למוקד רשות הטבע והגנים 3639*.אם מצאתם צב ים פצוע - אין לנסות להחזירו לים. התקשרו אל המוקד או אל מרכז הצלת צבי ים של הרשות.