שישה ימים אחרי התאונה הקטלנית בכביש 443 שבה נהרגו ציפי רימל בת ה-35 ובתה התינוקת נעם רחל בת השלושה שבועות, הנהג הפוגע – ששוחרר אמש ממעצר - נעצר הבוקר (שישי) שוב לאחר שהגיעה למשטרה עדות חדשה של עד ראייה שהעיד על הנהיגה הפרועה עוד לפני התאונה, לאורך קילומטרים ארוכים. למרות העדות, החשוד שוחרר שוב ממעצר לאחר מספר שעות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בית משפט השלום דחה את בקשת המשטרה להאריך את מעצרו, בנימוק שהנושא מטופל עד כה בבית המשפט לתעבורה – ולפיכך הדיון צריך להימשך שם. הוא שוחרר אך מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בהדסה. המשטרה מייחסת לו עבירה של המתה בקלות דעת – עבירה שהעונש עליה יכול להגיע ל-12 שנות מאסר.

 על פי העדות, הנהג נסע במהירות ועקף בפראות מספר מכוניות לאורך כמה קילומטרים על הכביש (כביש בגין) עד הפגיעה הקטלנית במכוניתם של בני משפחת רימל. במהלך הדיון התברר כי העדות החדשה שהגיעה לשוטרים נמסרה מפי סוהר בשירות בתי הסוהר (שב"ס) שמוצב באחד ממגדלי השמירה של כלא "עופר" הסמוך למקום התאונה: הוא זה שדיווח על הנהיגה הפרועה של הנהג.

נציג המשטרה טען עוד שהתאונה קרתה בעת שהנהג טארק כרד "הפך את הכביש לשדה ניסויים פרטי שלו על מנת לנסות כלי רכב שקנה, תוך שהוא מאיץ את מכוניתו למהירויות מטורפות ומסכן נוסעים בכביש". הנסיעה הזו הייתה לצורך בחינת רכב, כך לפי המשטרה, שמסתמכת על כך שאמר את הדברים לאנשים אחרים.

 

זירת התאונה בכביש 443 (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת התאונה בצומת גבעת זאב | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

מוקדם יותר היום החלו ביישוב נווה צוף, שבו מתגוררת משפחת רימל, לאסוף כספים למענם. בקמפיין גיוס התרומות שעלה לרשת ביוזמת עמותת "איש צדיק היה" נאספו עד הבוקר כ-600 אלף שקלים, וביישוב מקווים לאסוף כ-5 מיליון שקלים עבור המשפחה.

"האבא אפרים נפצע קשה והבן איתי במצב אנוש", ציינו ביישוב בעמוד גיוס התרומות. "שלושת ילדי משפחת רימל נותרו ללא אם, והאבא ככל הנראה יהיה משותק כל החיים. היישוב נוה צוף כולו יצא לגיוס המונים כדי להבטיח את ההווה ואת העתיד של ילדי משפחת רימל".

מראגני גיוס הכספים ציינו כי עתידם של שלושת הילדים שנותרו -  לאה בת התשע, עמיחי בן השבע והראל בן השלוש - "לוט בערפל". עוד הדגישו כי משפחת רימל עומדת לעבור תהליך שיקום ארוך ומורכב שיצריך הוצאות רבות, ביניהן הנגשת הבית: *אנחנו קוראים לכם להצטרף אלינו ולקחת חלק בנתינה הזו, כל המקיים נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם ומלואו". 

ביישוב ציינו כי מיליון השקלים הראשונים שייאספו יוקדשו ל"צרכים המיידיים של הילדים", שלושה מיליון שקלים נוספים נועדו "להבטיח את הטיפול ואת ההנגשה של בית משפחת רימל לפצועי התאונה". השלב השלישי של הגיוס - מיליון שקלים נוספים - נועד להבטיח את עתיד ילדי משפחת רימל הגדלים ללא אמא, ועם אב פצוע קשה ונכה.

אתמול החליט בית המשפט לשחרר ממעצר את הנהג הפוגע שעדיין מאושפז בבית החולים. ההחלטה התקבלה לאחר שתוצאות בדיקות הסמים והאלכוהול שבוצעו לטארק כרד, תושב מזרח ירושלים בן 18, זמן קצר לאחר האירוע הראו שבזמן התאונה הוא היה "נקי". 

התאונה הקטלנית אירעה בלילה שבין שבת לראשון, דקות אחרי חצות בצומת גבעת זאב שבכביש 443. בשיחה למוקד מד"א שבוצעה שניות אחרי התאונה תיארה עדת ראייה: "הייתה פה הרגע תאונה של שני כלי רכב, נורא רצינית. יש פה ריח של דלק, יש פה אישה שלא נראית בהכרה, יש פה תינוק שלא מגיב".

פרמדיק מד"א איציק גולדפרב שהגיע לזירה סיפר: "המראות היו קשים, היו שני רכבים מעוכים ממש עם מספר לכודים. הוצאנו אותם בסיוע של כיבוי האש". פרופסור עופר מרין, מנהל בית החולים שערי צדק בירושלים סיפר: "חלק מהמורכבות של הלילה הזה הייתה לבשר לאבא שהוא בעצמו במצב קשה - על הטרגדיה המאוד קשה. הוא היחיד שהגיע במצב שעוד אפשר היה לתקשר איתו".