לקראת המעבר לשעון חורף – סיכוי למזג אוויר סוער במיוחד בסוף השבוע: הגשמים וסופות הרעמים שהחלו לפקוד הבוקר (רביעי) את רוב אזורי הארץ לא ממהרים לעזוב - חלק מהמודלים לחיזוי מזג האוויר החלו לרמוז על אפשרות להתפתחות של סופה טרופית עזה מול חופי ישראל החל מיום שישי הקרוב. על פי אותן התחזיות שהתפרסמו בעמוד הפייסבוק "תחזית ישראל", יתכנו משבי רוח מעל 100 קמ"ש ועשרות מ"מ של גשם בתוך זמן קצר. עם זאת, יש לציין כי מדובר בתחזית ראשונית בלבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שמה של הסופה בעגה המקצועית הוא "Medicane" - צירוף של המילים Mediterranean ו-Hurricane (הוריקן ים תיכוני). לרוב, הסופה מתבטאת במשבי רוח עזים ועשרות מילימטרים של גשם בתוך שעות ספורות - כלומר פוטנציאל להצפות ונזקים. ב"תחזית ישראל" מסבירים, כי אירועים מסוג זה כמעט ולא התרחשו בעבר בחופי ישראל, כלומר רק מעצם הסטטיסטיקה סיכויי ההתממשות נמוכים.

ירושלים, שוק מחנה יהודה
לקראת סוף שבוע גשום | צילום: ליבה פרקש, פלאש 90

"מדובר בשבוע קשה לחיזוי", מסבירה חזאית החדשות אילנית אדלר. "האטמוספרה אינה יציבה והמפות הסינופטיות לא מעידות בברור על המתרחש. קיימת היערכות לאפשרות של מערכת חורפית ראשונה בסוף השבוע ואם אכן תממש צפויות כמויות גשם גדולות יחד עם רוחות חזקות".

מכ
מכ"מ הגשם, הבוקר | צילום: השירות המטאורולוגי הישראלי, החדשות 12

מזג האוויר היום צפוי להיות גשום ומלווה בסופות רעמים ברוב אזורי הארץ, עם ירידה נוספת בטמפרטורות. בנוסף, קיים חשש לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח ואף להצפות במישור החוף. ביום חמישי צפוי להיות מעונן חלקית, עם סיכוי לגשם באזור הצפון והחוף, שילווה בסופות רעמים בודדות. ביום שישי ייתכנו גשמים מקומיים שילוו בסופות רעמים בודדות משעות הבוקר, משעות הצהריים הגשמים צפויים גם בצפון הארץ ובהרים.

שיטפון מברכת צפירה
סיכוי לשיטפונות בדרום הארץ | צילום: יוני גרינצר​

ביום שבת, לקראת המעבר לשעון חורף, צפוי גשם לפרקים מלווה בסופות רעמים יחידות מצפון הארץ ועד הנגב. בבקעת הירדן, במדבר יהודה ובים המלח חשש לשיטפונות. משעות אחר הצהריים הגשם ייחלש בהדרגה.

הטמפרטורות החזויות להיום: 28 מעלות בתל אביב, 26 בחיפה, 24 בירושלים, 22 בצפת, 25 בקצרין, 30 בטבריה, 26 בנצרת, 30 בעפולה, 32 בבית שאן, 28 בלוד, 26 באשדוד, 27 באר שבע ובאילת 33 מעלות.