עו"ד אורלי בן-ארי גינזברג, המשנה לפרקליטת מחוז מרכז, היא זו שתחליף את פרקליט המדינה שי ניצן באופן זמני, כך הודיע היום (שלישי) שר המשפטים אמיר אוחנה, שקיבל את החלטתו בניגוד להמלצת היועמ"ש. אנשי פרקליטות, קציני משטרה בכירים, עורכי דין ושורה של יועצים משפטיים מהשב"כ, המוסד וגופי הביטחון שיבחו אותה ודיברו על מעלותיה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתגובה למינויה אמר שר המשפטים כי הוא משוכנע כי שמכלול תכונותיה, ואופייה וניסיונה העשיר במגוון תחומים בהם התחום הפלילי – "הופכים אותה למועמדת המתאימה ביותר למילוי התפקיד החשוב של מ"מ פרקליט המדינה". עוד הוסיף אוחנה כי אין לו ספק שאורלי "תפעל לשימור כל הראוי לשמור, ותתרום לחיזוק אמון הציבור במערכת הכל-כך חשובה הזו".

אמיר אוחנה
צילום: Avshalom ShoshoniFlash90ראש אמ"ן האלוף תמיר היימן הוזכר כמי שתומך בה במכתב ההמלצות שצורף לה: "אורלי בעלת מחשבה רהוטה וחדה, בעלת יכולות חשיבה וניתוח גבוהות מהממוצע הפועלת בדרכי נועם ונימוס לצד בגרות רבה. הנני רואה יתרון משמעותי כבוגר המכללה לביטחון לאומי לביצוע תפקיד ניהולי בכיר וזאת עקב סל הכלים הרב שרוכשים החניכים להצלחה בתפקידים בכירים".

היועמ
צילום: פלאש 90, חדשות

היימן הוסיף כי לאור הדברים שאמר ולאור ניסיונה העשיר בפרקליטות – "אני ממליץ על אורלי לכל תפקיד ניהולי בכיר בפרקליטות. בטוחני כי תכונות אופייה המאפיינות אותה בשילוב תהליך הלימוד במכללה לביטחון לאומי תתאים מאוד לביצוע כל תפקיד ניהול בכיר בפרקליטות".