מאור מליקסון, קפטן הפועל באר שבע ואחד הכדורגלנים הבולטים בליגת העל בעשור האחרון, נעדר מהמגרשים מזה חודשים ארוכים. כעת הוא מגלה את הסיבה להיעדרות - ניתוח בשרירי הבטן שהסתבך וגרם לדימום מאסיבי, ולאחר מכן קריש דם שהתגלה והביא כמעט לכריתת רגלו. "הייתי בבית החולים כמעט חודש ולא שאלתי אותם בכלל על כדורגל, ידעתי שנגמר הסיפור", הוא משתף. "לא יכולתי ללכת, איזה לשחק כדורגל? כל הגוף שלי פתוח. אפילו פרשתי, פשוט אף אחד לא ידע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאור מליקסון נזקק במהלך העונה שעברה לניתוח חוזר בשרירי הבטן. הוא עבר אותו בבית חולים פרטי בבת ים, והתכונן למנוחה קצרה לאחריו וחזרה לאימונים. "שעות ערב, אני נח במיטה אצל ההורים של אשתי ביבנה. קמתי מהמיטה, והרגשתי כאב משהו שאי אפשר לתאר אותו. נפלתי חזרה אל המיטה. ניסיתי לקרוא לאשתי ולא הצלחתי. הצלחתי רק ללחוש, לא הצלחתי לדבר. איכשהו היא שמעה אותי. קמתי מהמיטה ואיבדתי את ההכרה".

קפטן הפועל באר שבע מאור מליקסון
"כמעט כרתו לי את הרגל". מאור מליקסון ואשתו טל | צילום: החדשות 12

"קראתי לאשתי, וכבר אמרתי לה שאני אוהב אותה ושתשמור על הילדים. בדיעבד הסתבר שזה באמת היה קרוב. היה לי דימום מאוד גדול בבטן. הוציאו לי המון דם בניתוח חירום בבית החולים. הצילו לי את החיים שם באסותא באשדוד".

אך ניתוח החירום להפסקת הדימום היה רק הפתיח. "יום-יומיים אחרי הניתוח אני מסתכל על הרגל ורואה שהיא מתחילה להתנפח", הוא מספר. "ביום השלישי היא כבר הייתה כמעט בגודל כפול מהרגל השנייה ולא היה צריך הרבה בדיקות כדי להבין שיש שם איזה קריש דם. נורא פחדתי לקום בלי רגל. תוך כדי הניתוח הרגל שלי המשיכה להתנפח. היינו במרחק של שעה מכריתת רגל".

קפטן הפועל באר שבע מאור מליקסון
"סבל מטורף". מליקסון בבית החולים | צילום: החדשות 12

הניתוח עבר בהצלחה ומאור עבר לשלב השיקום, שהיה סיוט כשלעצמו. מליקסון, בן 35, נשוי ואיש משפחה, מצא את עצמו מקורקע למיטה ולא מסוגל לזוז. "היה סבל מטורף – פיזי ומנטאלי", הוא מתאר. "לא הייתי מצליח בלי אשתי טל שישנה לידי. היא הייתה בהריון, ורק אני והיא ידענו את זה. חודש שלם ישנה לידי על כורסא נפתחת בבית החולים".

לאט לאט מליקסון התחזק וחזר לעצמו, ולאחרונה הגיעה ביקורת אצל הרופא המנתח שהשאירה אותו בהלם. "נכנסתי לרופא. הוא בדק אותי ואמר שהכל נראה בסדר. התלבשתי ללכת וזרקתי לו: 'תגיד דוקטור, מה עם כדורגל?' הוא הרים טלפון והתייעץ עם מישהו. פתאום משום מקום הוא אומר לי: 'תפסיק עם המדללים ואתה יכול לחזור לשחק כדורגל'. הייתי בהלם מוחלט".

קפטן הפועל באר שבע מאור מליקסון
"זה כבר יותר מנס". מליקסון על המגרש | צילום: החדשות 12

מליקסון חזר לאימונים מלאים והשבוע אפילו כבש שער במשחק אימון. כעת הוא כבר עומד לרשות המאמן ברק בכר ונמצא לפני השלמת קאמבק חלומי. ברור לו שהקאמבק עלול להיות קצר, אבל בהתחשב במקום שהיה בו לפני כמה חודשים, הוא לא יכול לחשוב על סיום מתוק יותר. "אפילו אם זה יהיה רק לכמה דקות ואני אוכל להגיד לאוהדים תודה על המגרש, זה יהיה שווה את זה", הוא אומר בהתרגשות. "זה נס שאני עם שתי רגליים. זה נס שחזרתי להתאמן עם החברים שלי. אם אני אחזור לשחק צריך להמציא מילה חדשה, זה כבר יותר מנס".