אחרי יום של מחאות נגד האלימות בקרב הציבור הערבי, שכללו חסימות כבישים ברחבי הארץ ופקקי ענק בכביש 6 ולאורך צירים מרכזיים נוספים, הגיעו חברי הכנסת של הרשימה המשותפת למפגש מתוח עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. בפגישה שהתקיימה אחרי התבטאות שנויה במחלוקת של השר סיכמו הצדדים על שורת צעדים אופרטיביים למיגור האלימות הגואה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחרי מפגש ערך כארבע שעות, שהיה באווירה חיובית, החליטו הצדדים על תגבור קבוע של 600 שוטרים ביישובים הערבים והקמת תחנות משטרה נוספות. השר ארדן התחייב על הקצאת תקציב מיוחד לרישות המועצות המקומיות במצלמות אבטחה שיתעדו את הנעשה. תקציב זה לא יבוא על חשבון המועצות או היישובים הערביים. עוד סוכם כי הטיפול בארגוני הפשיעה יעבור ליחידת העילית של המשטרה – להב 433.

ניצב ג'אמל חכרוש
ניצב ג'אמל חכרוש | צילום: החדשות 12

בריאיון נדיר, התייחס ניצב ג'מאל חכרוש, שעומד בראש המנהלת לשיפור שירותי המשטרה ביישובים הערביים למחאה המתרחבת וביקש להעביר מסר לחברי הכנסת הערבים: "אני לא כועס על חברי הרשימה המשותפת, אני מצפה מהם שייקחו אחריות".

ניצב חכרוש הוסיף כי למרות הביקורת על חברי הרשימה המשותפת הוא צריך "להתנער מהפוליטיקה" כדי להצליח בתפקיד ולתת תקווה למיגור האלימות. "אני לא מתבייש במנטליות שלי אבל יש דברים במנטליות שאנחנו צריכים לתקוף", אמר בתגובה לדבריו מעוררי המחלוקת של השר ארדן לפיהם התרבות הערבית אלימה. "אבל אי אפשר להשלים עם הביטוי 'כבוד המשפחה ורצח' במשפט אחד".

"אני מרגיש את הכאב של הציבור, אני מבין אותו ואני מאוד שמח על כך שראשי הרשויות רוצים עוד כוח של המשטרה ברחוב הערבי", הוסיף ניצב חכרוש. "אנחנו רוצים משטרה חזקה". ראש המנהלת אמר שהוא מוכן להפגין לצד חבריו הערבים רק בתנאי ש"ההפגנות הן במטרה להגביר את נוכחות המשטרה ברחוב הערבי".