על רקע העלייה החדה בהיקפי הפשיעה והאלימות בחברה הערבית, הקימה היום (ראשון) ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל אוהל מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים. כמו כן הכריזה הוועדה על פתיחה בשביתת רעב של הנהגת הציבור הערבי החל מהיום ועד ליום שלישי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראש ועדת המעקב העליונה, מוחמד ברקה, נשא דברים עם התכנסות המפגינים באוהל המחאה. "אנו מבקשים להעביר מסר בסיסי, אלמנטרי וטריוויאלי", אמר. "שחברה או אדם פרטי יכולים לדרוש את זכותם לצאת מהבית בשלום ולחזור אליו בשלום. נראה שהזכות הבסיסית הזו אינה מובנת מאליה לגבי האזרח הערבי במדינה".

עוד אמר ברקה: "לא במקרה בחרנו את המקום הזה - מול משרד ראש הממשלה. בחרנו בו כי אנחנו מטילים את האחריות להתפשטות הנשק, הפשע, השוק האפור והשחור, הפרוטקשן והסחטנות על מוסדות המדינה ועל הממשלה. היא זו שאמורה לספק את הצרכים הבסיסייים של האזרח ואת הזכות לחיות".

גם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה הגיע להשתתף במחאה. "אנחנו דורשים את הדרישה הכי בסיסית ואנושית בעולם", אמר עודה. "לשמור על חיי בני אדם מפני הפשע, הפרוטקשן, השוק האפור, הנשק הבלתי מורשה. נגד רצח נשים".

"אין דבר יותר נעלה ואנושי ממה שאנחנו עושים עכשיו", הוסיף יו"ר הרשימה המשותפת. "פתאום המדינה מבקשת מאיתנו לעזור לה, כאילו שהיא לא הצליחה בנתניה או בנהריה, כיאלו שאם ערבי רוצח יהודי הם לא מצליחים, כאילו שיש לנו אוטונומיה מדינה וגבולות. די עם השקר הזה - המשטרה כן יכולה, וצריכה לעשות לאלתר".

בין המשתתפים באירוע היה גם ח"כ אחמד טיבי. "הכרזת ועדת המעקב העליונה על שביתת רעב היא עליית מדרגה במחאה של הציבור הערבי מול הדם שממשיך להישפך ברחובות", הכריז טיבי."אומרים שהמשטרה לא יכולה, ושלא נותנים לה להיכנס ליישובים הערבים, אבל כל אזרח ערבי רואה ניידות משטרה ויחידות יס"מ כאשר יש הרס של בית ביישוב ערבי".