הטיול בפארק הסתיים בדריסה למוות של הכלב האהוב: תושב יהוד שטייל עם כלביו בפארק אריאל שרון הסמוך לביתו סיפר בפוסט שכתב בפייסבוק על תקרית חריגה שהסתיימה במותו של אחד מהכלבים. מהתגובות הבין שלא מדובר במקרה יחיד ושמספר מטיילים נאלצו לעבור "חוויה" דומה. תגובת הפארק: "סמוכים ובטוחים שהמשטרה תבצע את עבודתה נאמנה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בן פלד מיהוד סיפר שבחודש שעבר, כפי שהוא עושה מדי פעם, טייל עם הכלבים שלו בפארק. אלא שהטיול הפסטורלי הפך במהרה לסיוט כשמשאית שנסעה במהירות בתוך הפארק, ובסמוך לשבילי הולכי הרגל פגעה בו ופצעה אותו. המשאית פגעה גם בצ'אקי - אחד הכלבים שלו וגרמה למותו.

פלד סיפר שמיד לאחר הפגיעה המשיך נהג המשאית בנסיעה ולא עצר להגיש עזרה. "כל הידיים שלי היו מלאות בדם. הרגליים שלי בקושי תפקדו", שיחזר פלד את הרגעים הראשונים לאחר התאונה.  "הסתכלתי עליו והוא כבר לא היה שם".

בן פלד והכלב צ'אקי לפני התאונה
בן פלד והכלב צ'אקי לפני התאונה

תוך שהוא מתמודד עם פציעותיו שלו, ניסה פלד לקרוא לעזרה. מטייל שהיה במקום הזעיק את אחד מאנשי הפארק שסייר במקום, אלא שלטענת פלד הסייר טען שאין זה מעניינו, ואין לו אפשרות לעזור לו. בחוסר ברירה אחרת, המתין פלד במקום, בסמוך לגופת הכלב, לבני משפחתו – אותם הזעיק לפארק.

"משאית נסעה במהירות מופרזת בתוך פארק עם הולכי רגל, פגעה בי, דרסה למוות כלב אהוב ואין זה מעינינו? אז מעינינו של מי זה?", תהה בן במכתב ששלח למנהלי הפארק ולשר לאיכות הסביבה זאב אלקין. "עשרות מטרים ממני טיילה אישה עם תינוקת בעגלה, אני ממש לא רוצה לחשוב מה היה קורה לה במקומי".

אמבולנס שהוזעק למקום העניק לפלד טיפול רפואי ראשוני ובמשטרה החלו לחקור את המקרה, חקירה שמתנהלת עד היום. בפארק טענו כי אין מצלמות אבטחה באזור שתיעדו את האירוע ובכך זהותו של הנהג הדורס טרם התגלתה. פלד עצמו מעריך כי מדובר משאיות בניה שמקצרות את הנסיעה שלהן דרך הפארק ללא כל הפרעה.

התגובות לפוסט שפרסם גרמו לפלד להבין שהמקרה שלו אינו המקרה היחיד וכי אירועים דומים קרו בפארק בעבר. אחת המגיבות סיפרה על הכלבה שלה שנדרסה גם היא לפני כחודש וחצי בפארק. לטענתה, פקח שנסע בשביל עליו הלכו גם ילדים וכלבים דרס אותה ואת הכלבה שלה. למרבה המזל במקרה הזה – הכלבה שרדה את הפגיעה.

הכלבה אמה שנדרסה בפארק אריאל שרון (צילום: ליה כהן)
הכלבה אמה שנדרסה בפארק אריאל שרון | צילום: ליה כהן

מגיב נוסף סיפר על תקרית שארעה במקום לפני כשנה. לטענתו, הוא הבחין בנהג ג'יפ שנכנס לשטח הפארק, נסע בפראות ודרס את אחד הכלבים שטיילו במקום. הוא סיפר שגם הוא פנה לאחד העובדים במקום, אך הפקח לא נתן מענה וטען שאין זה מתוקף אחריותו.

לא רק אזרחים מן השורה הגיבו לפוסט הקשה של פלד, את אחת התגובות המפתיעות כתב מנהל האבטחה של הפארק שטען שהמקום מתמודד עם בעיות תקציב שלא מאפשרות השתלטות על כל מה שמתרחש בפארק. בנוסף, טען כי חסרות לו הסמכויות להתמודד עם המסתננים שמגיעים לפארק עם כלי הרכב שלהם: "חוץ מלחייג 100 ולחכות שתגיע ניידת אין לי מה לעשות".

"לא יתכן שהולכי הרגל ובעלי החיים יופקרו בצורה כזאת מסכנת חיים", אמרה אתי אלטמן מייסדת עמותת תנו לחיות לחיות, "גדר פרוצה שכל אחד יכול להיכנס דרכה, שומרים שלא עוצרים אנשים שמזיקים וכלבים שנרצחים שם בגלל הפקרות. מישהו חייב לקחת אחריות על המקום הזה".  

תגובת פארק אריאל שרון: "ראשית, החברה מביעה צער רב על המקרה ומבינה ללבו של הפונה. מבדיקה ראשונית שנערכה עם צוות השמירה שנכח באותה עת בפארק, לא התקבלה כל פנייה לצוות בעניין זה. יצוין כי מדובר בצוות שומרים קבוע, מיומן ומקצועי שעבר הכשרה רפואית ומיועד לסייע גם במתן עזרה ראשונה.

החברה מבהירה כי שטחים נרחבים מהפארק הופקעו לטובת ביצוע עבודות תשתית, הנדרשות להקמת המסילה הרביעית בנתיבי איילון, בנוסף לעבודות שדרוג כביש 461 ולצורך כך, דאגה להבטיח כניסה נפרדת  למשאיות הפועלות לביצוע העבודות. למיטב ידיעתנו הוגשה תלונה למשטרה ואנו סמוכים ובטוחים שתבצע את עבודתה נאמנה".

לפניות לכתבת: AvivitM@ch2news.co.il