"תיכנס לאוטו ותברח - כי הם יעשו בך לינץ'": דניאל סיריוטי, כתב העיתון "ישראל היום", הותקף באלימות בקריית אתא על ידי מספר צעירים לאחר שווידאו שהוא עיתונאי. בשיחה עם החדשות 12, סיריוטי, ש-6 משיניו נשברו וסובל מזעזוע מוח, סיפר לנו הבוקר (ראשון) על האלימות הקשה שבה הותקף - ועל שני עוברי האורח שהצליחו לחלץ אותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סיריוטי הגיע לקריית אתא כדי לוודא פרטים של הרוגה בתאונת דרכים בסוף השבוע. "ההורים שלה דתיים וכדי שלא כולם יבואו ביחד הלכתי לבד רק כדי להגיע עם הכתובת", סיפר. "באתי, ראיתי שזו הכתובת - לא דיברתי עם המשפחה - הגעתי לשם במסגרת העבודה שלי".

"מרגע שיצאתי מהרחוב, אחרי שווידאתי את הכתובת, נכנסתי לאוטו ויצאתי מהרחוב", הוסיף העיתונאי. "בפינת הרחוב ישבו שם כמה חבר'ה אברכים, לפחות 6-8, בני 17 עד 20, אולי אפילו יותר. הם ראו שיש לי על האוטו שלט של עיתונות ומדבקה של עיתונות. הם שאלו אותי אם אני עיתונאי, אמרתי להם שכן ואז הם התחילו עם כל הנאצות: 'כולכם שקרנים, כולכם רמאים כולכם שמאלנים ובוגדים - צריך לשרוף ולתלות את כולכם'".

"אלה לא נאצות שאני מתרגש מהם, שומעים את זה הרבה פעמים", הדגיש סיריוטי. "המשכתי בנסיעה איטית, לא התעמתתי איתם, אבל מה שקרה שאחד מהם היה עם אופניים חשמליים והרכיב ילד בן 11-12, לא יותר, ממש ילד. הוא פרץ לכביש עם האופניים כדי לחסום אותי, לעצור אותי".

דניאל סיריוטי, עיתונאי ישראל היום, שהותקף באלימות
דניאל סיריוטי, עיתונאי ישראל היום, שהותקף באלימות בקריות | צילום: הרצי שפירא, ישראל היום

בשלב זה הוא יצא מרכבו ואמר לשני הרוכבים שהם מסכנים את עצמם, אלא שאז הוא ניסה לחזור לאוטו וקיבל את המכות: "חטפתי 'בומבה', בוקס מאחורה, והיא היממה אותי. לא הבנתי מה קורה. מאותו רגע לא הפסקתי לקבל מכות ואגרופים, קיבלתי את המכה ולדעתי התנפלו עליי איזה 5 אנשים לפחות. הם התחילו להרביץ, לבעוט ואז הרגשתי חפץ חד ביד - הרגשתי את החוד של החפץ, ניסה לדקור אותי בבטן. ביד שמאל הגנתי על הפנים וביד ימין על הבטן ואז הוא דקר אותי ביד ימין. בשלב הזה אחד תפס לי את הידים למעלה והשני את הרגליים למטה, השלישי - נותן לי אגרופים בפנים ושבר לי שיניים".

"נכנסתי ליומנאי - ושם כבר התמוטטתי"

סיריוטי סיפר כי בזמן שהוא מוטל על הרצפה ומקבל מכות נמרצות, גבר ואישה שלא קשורים למקרה ראו את המתרחש ובאו לעזרתו. "האישה סוככה עליי עם הגוף שלה ואמרה להם שאם ירצו לדקור אותו הם ידקרו אותי". לדבריו, תוך כדי שהם מגנים עליו, "הם התחננו אליי, 'איך שאתה ככה מדמם ועם כל הבלבול כנס לאוטו ותברח כי הם יעשו בך לינץ'. בשלב הזה עוברי האורח הצליחו להכניס אותי לרכב המונע שלי, שהיה עם דלת פתוחה, ואמרו לי פשוט תן גז ותברח מכאן לפני שהורגים אותך וגם אותנו. אני דיממתי ונורא מבולבל, לא הבנתי".

במקביל לחילוץ, עמית לעבודה התקשר לסיריוטי כדי לוודא שהוא הצליח לאשר את הכתובת של המשפחה: "החלטנו שהכי טוב שהוא יישאר איתי על הקו עד שאגיע לתחנת משטרת זבולון, שנמצאת בערך 3 דקות משם. באמת הוא ווידא שאני לא מאבד הכרה או משהו, הגעתי והשארתי שם את האוטו, נכנסתי ליומנאי - ושם כבר התמוטטתי. זעזוע מוח ודימום. שבתי להכרה והתעוררתי באמבולנס, במשטרה הזמינו לי. בבית החולים תפרו לי את החתכים, עשו CT וראו שיש זעזוע מוח. 6 שיניים נשברו".

עורך "ישראל היום" בועז ביסמוט אמר: "יש עיתונאים בישראל ודניאל סיריוטי הוא אחד הטובים ביותר. אתמול הוא הותקף פיזית רק כי עשה את עבודתו. גאים בך דניאל. איש מקצוע למופת. ולא פחות חשוב, חבר! ישראל היום העיתון שלך ושל עם ישראל גאה בך תמיד".