קורבנות תאונת האוטובוס הקטלנית ליד נתב"ג: יוסף קהלני בן ה-79, ששמו הותר היום (שני) לפרסום, הוא אחד מארבעת ההרוגים בתאונה בקו 947 אמש סמוך לנמל התעופה בן גוריון. קהלני, תושב פתח תקווה, הותיר אחריו אישה, שלוש בנות ו-14 נכדים. "אשתו ישבה וחיכתה שיבוא להדליק נרות", סיפר הנכד יונתן. הלווייתו תתקיים היום בשעה 15:00 בבית העלמין סגולה בפתח תקווה. בתאונה נהרגו שלוש נשים נוספות ששמותיהן טרם הותרו לפרסום: מעצרו של נהג האוטובוס הוארך היום בארבעה ימים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הוא היה אדם מאוד רוחני שאהב לטייל בירושלים ומאוד אהב את הנכדים", סיפר הנכד בשיחה עם חדשות 12. "סבא היה אדם שאהב לטייל לבד, לא שם לב לכלום והיה בעולם משלו, לא היה לו טלפון ואם עברת לידו ברחוב הוא לא היה שם לב אלייך עד שלא היית מפנה את תשומת ליבו".

הנכד סיפר גם על הקשר המיוחד בין יוסף למלכה אשתו: "הוא העריץ אותה, היא חיכתה לו שיבוא להדליק נרות חנוכה. היא יושבת ומחכה ולא מאמינה שהוא לא יבוא".

יוסף קהלני, נהרג בתאונת האוטובוס ליד נתב
יוסף קהלני (מימין), נהרג בתאונת האוטובוס ליד נתב"ג | צילום: באדיבות המשפחה

בתו: "אין בי כעס, היום זה אנחנו ומחר משפחה אחרת"

"אבא מדהים שלי, איש טוב לב, איש צעיר ברוחו, כל היום עשה מצוות. באמת לא מגיע לו ללכת בנסיבות כאלה, לבד", סיפרה איריס סייס, בתו של יוסף, לחדשות 12. "אימא חיכתה לו בחלון להדליק נרות, והוא לא בא".

"אימא חיכתה לו, הסתכלה מהחלון", סיפרה איריס בעצב. "היא לא ידעה שבאותו רגע הנר שלה כבה. היה להם בכל השנים כל כך טוב, ולקחו לה את הבן אדם שדאג לה. לפני שהוא היה יוצא מהבית הם היו תמיד שמים מוזיקה תימנית. הם היו נשואים 55 שנה".

תאונת האוטובוס ליד נתב
צילום: אביב הרץ, TPS

איריס סיפרה כיצד נודע לה על התאונה: "חזרתי אתמול בעשר בערב וליד הבית חיכו לי שוטר ועובדות סוציאליות. יצאנו מהמעלית ולבי נפל. יש לי ארבעה ילדים ולא חשבתי שקרה משהו לאבא. הוא מלא חיים, הוא ומת זה לא הולך ביחד. השוטר אמר לי, 'זה אבא שלך'. הוא מת, ואין בי כעס והאשמות. היום זה אנחנו, מחר זה משפחות אחרות".

בסיפור אחד תיארה איריס את אופיו של אביה: "אימא של חברה שלי נפטרה, הוא לא הכיר אותה והוא בא לכל השבעה באוטובוס, לא התבכיין. לא שמעתי אותו אומר כואב לי, לא מגיע לו ללכת ככה".

ההלוויה של קהלני, ההרוג בתאונת האוטובוס
קהלני ז"ל מובא למנוחות | צילום: חדשות 12