שביתת פתע - באמצע החגים: עובדי המתנ"ס והפעוטונים בקריית ארבע טוענים ששכרם מולן כבר שמונה חודשים וכי לאחרונה נודע להם שהמשכורת של חודש ספטמבר לא תועבר עד להודעה חדשה. מאתמול העובדים המיוצגים על ידי ההסתדרות הלאומית שובתים, עם זאת המועצה המקומית והחברה למתנ"סים מגלגלות אחריות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מדובר בעובדי מתנ"ס ולא בעובדי מועצה, אשר למרבה הצער, בשנים האחרונות נקלע לקשיים כלכליים", אומרים במועצה. ואילו בחברה למתנ"סים מדגישים: "בחצי השנה האחרונה ביצע המרכז הקהילתי תהליכי הבראה בהצלחה, כשמנגד היה על הרשות המקומית להעביר את התקצוב עבור פעילותו. עד כה לא הצליחה הרשות לעמוד בהתחיבויותיה".

העובדים מספרים כי בחודשים הקודמים שכרם הולן לכשבוע, אך כעת הודיע להם ראש המועצה, אליהו ליבמן, כי אין צפי לקבלת השכר על ספטמבר כלל. רבקה משה, מנהלת מעון המתנ"ס, הוסיפה: "לא הייתה לנו ברירה ההורים איתנו כי הם גם מבינים שהגיעו מים עד נפש. רוב המטפלות הן מפרנסות יחידות, הן רוצות לשלם את קניות החג במכולת אבל מספרות לי שהן לא יכולות".

"הסכום שאנו ההורים משלמים שמספיק למשכורת של עובדות המעון"

ואכן בקבוצות ההורים הופצה הודעה המצדדת בשביתה במתנ"ס ובפעוטונים, ומעבירה ביקורת חריפה על ראש המועצה: "לפני מספר דקות קיבלנו הודעה מהיום למחר על שביתת המעונות של המתנ"ס בגלל אי תשלום משכורות בזמן ופגיעה בזכויות הפנסיוניות של העובדות. אליהו ליבמן האם נראה לך הגיוני שהורים המשלמים כ-2600 ש"ח בחודש יצטרכו למצוא פתרון לילדיהם מהיום למחר? האם זה הגיוני שהסכום שאנו ההורים משלמים שמספיק למשכורת של עובדות המעון ואף מעבר לכך יילך לגרעונות של המתנ"ס בעוד אנחנו ההורים נשאר עם שוקת שבורה? אנחנו דורשים תשובות מיידיות, לא נשתוק לגזל של כספינו".

על רקע ההחלטה על השביתה גורם המעורה בפעילותם של המתנ"סים בישראל סיפר כי אי תשלום משכורות בשל קשיים תזרימיים הוא דבר חריג, וכי תשלום השכר חייב להיות בעדיפות גבוהה.

ממועצת קריית ארבע נמסר: מדובר בעובדי מתנ"ס (ולא בעובדי מועצה) אשר למרבה הצער, בשנים האחרונות נקלע לקשיים כלכליים שהקשו על התנהלותו, המועצה עשתה ותמשיך לעשות ככל שביכולתה על מנת לסייע למתנ"ס לשלם את המשכורות לעובדיו ולהמשיך לתת שירותים בעיר.

‎מהחברה למתנ"סים נמסר: "המרכז הקהילתי בקרית ארבע הוא עמותה עצמאית בשותפות של הרשות המקומית והחברה למתנ"סים בישראל. זאת כשהמרכז הקהילתי פועל כזרוע מבצעת של הרשות. בחצי השנה האחרונה ביצע המרכז הקהילתי תהליכי הבראה בהצלחה, כשמנגד היה על הרשות המקומית להעביר את התקצוב עבור פעילותו. עד כה לא הצליחה הרשות לעמוד בהתחיבויותיה, ומשכך לא ניתן היה להעביר משכורות לעובדים. בצל אירוע זה הודיעה החברה למתנ"סים לרשות שעליה להעביר כספים לתשלום משכורות באופן מידי ולקיים את התחיבויותיה למרכז הקהילתי."

ראובן כראזי, הממונה על המשא ומתן עם המתנ"ס מטעם ההסתדרות הלאומית מסר כי: "לצערנו 120 תינוקות יישארו ללא מסגרת עד להשבת השכר שנמנע מהעובדים וממשפחותיהם. המאבק יימשך ככל שיידרש וכי הצעדים יוחרפו במידת הצורך."