סעיף ההריגה נגד הנהג שדרס איתי מרגי הוסר - והוחזר, שרידי סמים נמצאו בגופו: המשטרה הסירה הבוקר (ראשון) את סעיף החשד להריגה נגד אמיר אבו לאבן, בן 20 מרמלה, שדרס את הילד איתי מרגי בן ה-8 בתל אביב ביום הכיפורים - וגרם למותו, אלא שזמן קצר לאחר מכן, הסעיף הוחזר - ואף הודגש שהתחזק החשד לנהיגה תחת השפעת סמים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדיון בבית משפט השלום בתל אביב נמסר כי מבדיקה של המכשירים שהיו ברכבו של הנהג, נמצאו התכתבויות המעידות שלקוחות קנו ממנו סמים. בנוסף, נמצאה טביעת אצבע של הנהג החשוד על שקית קוקאין שמצאו בזירה.

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
"בשורה בלתי נתפסת". איתי ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות


עוד נמסר בדיון כי החשד לעבירות הסחר בסמים נגד הנהג התחזק וגם של נהיגה תחת השפעת סמים. השופט הורה להאריך את מעצרו של הנהג ב-5 ימים נוספים, עד יום חמישי הקרוב.

"החשוד נהג ברכב ודרס ילד וגרם למותו", נמסר מהמשטרה. "התיק מנוהל על ידי אגף תנועה וגם על ידי משטרת תל אביב בנושא הסמים. קיים חשד שהחשוד היה עסוק בהפצת סמים וניסה להסתיר את זה. עשינו לנו בדיקת סמים והיו שרידים של סמים. אנחנו ממתינים לחוות דעת נוספת של אותה בדיקה". 

נציג המשטרה מסר בדיון פרטים נוספים על התנהלות החשוד לאחר התאונה: "לאחר שדרס את הילד, הלך לצד הדרך כביכול להטיל את מימו אך הוא נצפה על ידי עדי ראייה שהוא משליך דבר מה, שזה הסמים. נתפסו שני מכשירים סלולריים, ומהבדיקה אותרו שני לקוחות שטענו שאחד שעתיים לפני ואחד קצת יותר, קנו סמים מהחשוד לאחר שהזמינו ממנו".

פרקליטתו של החשוד, עורכת הדין סרין עיסא, מסרה לאחר הדיון: "הוא עד עכשיו לא מעכל את האירוע. הוא לא השתמש בסמים וגם לא עבר באור אדום. הוא נסע במהירות סבירה".

זירת התאונה שבה נהרג הילד איתי מרגי בתל אביב
זירת התאונה שבה נהרג איתי מרגי ז"ל

"מה יש לבחור לנסוע ולחפש ביום כיפור כאשר הכבישים מלאים בילדים, לנסוע במהירות מופרזת ולהגיד שהוא מצטער?", אמר עורך הדין חי הבר, המייצג את משפחת מרגי. "מדובר במקרה מזעזע, אני כאן כדי לוודא שימוצה עם הבחור הזה הדין עד הסוף, שישלם מחיר כבד על מה שעשה". 

"הוא לא צריך להצטער ולא למסור תנחומים, אף אחד לא מעוניין בזה. לנוסע ביום כיפור זה אולי מותר, וזה דבר שצריך לחשוב עליו, אבל לקחת חיים של ילד בן 8 בסיטואציה כזו אין דבר יותר קשה מזה. המשטרה עושה את העבודה שלה נאמנה, כולנו פה כדי לשמור שימוצה הדין". 

 

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
בבית הספר נערכים לתגובות חבריו של איתי | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

מרגי נפגע מרכב בצומת הרחובות ז'בוטינסקי ונמיר בתל אביב. הוא פונה תחילה כשהוא במצב אנוש לבית החולים איכילוב, ושם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. לפי המשטרה, מרגי נפגע בעת שחצה את הכביש. אחד העדים לתאונה אמר שהנהג נסע "במהירות מטורפת".