הזמר שלומי סרנגה נדרס בשבוע שעבר על ידי רוכב אופניים חשמליים בזמן שהלך ברחוב בתל אביב, והוא סובל משבר בצלע. במכתב לציבור שפרסם היום (שלישי) בעמוד הפייסבוק של בית החולים איכילוב סיפר על ההשלכות הקשות של התאונה, במישור הכלכלי וגם הנפשי, ומתח ביקורת על מה שכינה "הפקרות", ו"טירוף הכלים החשמליים שמסכנים את החיים של כולנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בשבוע שעבר טופלו באיכילוב 86 פצועים בעקבות תאונות עם קורקינט ואופניים חשמליים. גם אני נפצעתי בתאונה כזאת", כתב סרנגה בפתח מכתבו. "בצהרי יום שישי האחרון, צעדתי על המדרכה ברחוב אבן גבירול בתל אביב. יעידו כולם שאני האדם הכי זהיר בעולם וזה היה עניין של שניות כשמשום מקום נדרסתי על ידי רוכב אופניים חשמליים, ששעט לעברי במהירות עצומה והטיח אותי לאספלט בחוזקה. נאנקתי מכאבים ובתוך דקות כבר מצאתי את עצמי שוכב על מיטת טיפולים שם הרופאים אבחנו שבר בצלעות".

זוג רוכב על קורקינט חשמלי בשדרות רוטשילד בתל אביב
"טירוף, מסכנים את החיים של כולנו" | צילום: kateafter | Shutterstock.com

"קיבלתי משככי כאבים חזקים ושלחו אותי הביתה לנוח", המשיך הזמר. "אז מנוחה זה לא. למעשה, מאז התאונה קשה לי לתפקד. קשה לי לישון. הכאבים לא מרפים, כל נשימה כואבת ואפילו קשה לי לדבר. המשמעות של פגיעה 'קלה' כזו היא הרסנית, שלא נדבר על הנזק הכלכלי. נאלצתי לבטל את כל ההופעות שנקבעו וההקלטות שתוכננו. וזה עוד בלי לדבר על הנפש ומצב הרוח".

"אנשים כבר נהרגו, למה עוד מחכים?"

בהמשך דבריו הדגיש סרנגה את אוזלת היד באכיפת חוקי התנועה החלים על רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים: "כולנו כבר מודעים לסכנות ‏של הכלים החשמליים. הם עולים על המדרכות של הולכי רגל, עולים לנו על הכבישים כנהגים ומסכנים את כל הסביבה. אנחנו שומעים על האסונות האלה כל בוקר בכותרות ולמרות זאת אף אחד לא טורח לעצור את ההפקרות הזאת. הייתי אומר שמחכים שיהיה אסון כדי שיתעוררו, אבל כבר קרו אסונות ואנשים נהרגו מזה אז למה עוד מחכים?".

"אני קורא למשרד התחבורה, עיריית תל אביב ומשטרת ישראל להפסיק לשלב ידיים ולפעול לעצירת הטירוף של הכלים החשמליים שמסכנים את החיים של כולנו", כתב הזמר. "אי אפשר להמשיך עם זה ואני כותב את זה כאן, דווקא בעמוד של בית החולים איכילוב שמוביל קמפיין חשוב נגד הכלים האלו כי זה להציל חיים. אני אתאושש ואחזור לשיר ולשמח את הקהל שלי. בסופו של דבר היה לי נס חנוכה. זה יכול היה להיגמר בצורה חמורה יותר ועל זה אני אומר תודה לאלוהים. אני קורא לכולם להתעורר, לשמור על החיים שלנו ולשים לזה סוף".