חברות התחבורה הציבורית, שהתכוונו לעכב מחר את התנועה בנתיב המהיר לכיוון תל אביב בעקבות החלטת האוצר לקצץ כ-60 מיליון שקלים מהסבסוד הממשלתי, החליטו הערב (שלישי) לדחות בכמה ימים את המחאה. ההחלטה התקבלה בעקבות בקשת המשטרה ושר התחבורה, ובכוונה למזער את הפגיעה בנהגים שמתכוונים לעלות מחר לירושלים. החברות הדגישו כי במידה ולא תתרחש פריצת דרך בימים הקרובים, הן יחדשו את המחאה ויצמצמו את שירותיהן לנוסעים באופן מידי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מחאת חברות התחבורה הציבורית באה בעקבות החלטת משרד האוצר לקצץ 20% מהסבסוד החודשי שניתן להן. החברות תכננו להוציא מחר שיירה של של מאות אוטובוסים מירושלים ולשבש את התנועה בנתיב המהיר לתל אביב. מחברות התחבורה הציבורית נמסר שהקיזוז הבלתי צפוי יגרור צמצום משמעותי בשירותי התחבורה הציבורית ופגיעה במשכורות העובדים.

לטענת החברות, ההחלטה התקבלה ללא התראה מראש והובילה לבעיה תקציבית חמורה. הן כבר הודיעו על פגיעה ביכולתן לשלם את משכורות העובדים והנהגים לחודש אוקטובר, ואף איימו לשבש משמעותית את שירותיהם לציבור.

ישראל גנון, יו"ר איגוד נהגי האוטובוסים בישראל התריע מפני קריסה כוללת של מערך התחבורה הציבורית: "חשוב שמקבלי ההחלטות יבינו שכל האופציות על השולחן כולל השבתה ארצית כללית בשיתוף כל הוועדים בענף".

"במקום שמשרד האוצר יבין שכעת זה הזמן להשקיע בתחבורה הציבורית ולקדם את מעמד הנהגים המקצועיים, מקבלי ההחלטות מוצאים לנכון לפגוע פגיעה של ממש בכל מערך התחבורה ולקצץ תקציבים שאמורים לשרת את מיליוני הנוסעים במדינה", הוסיף גנון. "זו בושה שאין כדוגמתה".

"באם לא יבוטל הקיצוץ הדרסטי בענף התחבורה הציבורית הפרטית או לחילופין יגרור קיצוץ זה פגיעה ישירה בנהגי האוטובוסים בענף התחבורה הציבורית הפרטית, נפנה להסתדרות הלאומית בבקשה להכריז באופן מיידי על סכסוך עבודה בענף התחבורה הציבורית הפרטית", איים גנון.

גנון הדגיש כי כיום חברים בארגון עובדי חברות התחבורה הציבורית הפרטי : קוים, אפיקים, סופרבוס, דן -באר שבע, מטרופולין, דן באר שבע ועוד. "אנו תקווה כי במשרד התחבורה ובמשרד האוצר מבינים כי חבל לקחת את ציבור הנהגים אל הקצה ממנו אין דרך חזרה", סיכם גנון.