בעוד חקירת התאונה נמשכת, מירל מרגי, אמו של איתי מרגי בן ה-8 שנהרג מפגיעת הרכב ביום כיפור קוראת היום (שישי) לחוקק חוק שיגביל את נסיעת הרכבים ביום כיפור: "אני רוצה שהשופט יגרום לזה שאיתי יהיה האחרון". האם הוסיפה: "אני רוצה שכולם ידעו שרצחו לי את הילד – הרכב נסע במהירות מטורפת".

האם סיפרה על הרגע הקשה בו איתי נפגע וטענה שהיה עם קסדה ברגע הפגיעה. "הרכב העיף את איתי כל כך גבוה שהמוות שלו נקבע בשנייה", סיפרה. "לא קרה כלום לאפניים שלו, רק הפנס קצת נשבר, גם הקסדה נשארה שלמה אבל הראש שלו בפנים היה פגוע. לא היה אפשר להציל אותו, זה קרה ברגע אחד".

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
"בשורה בלתי נתפסת". איתי ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

מירל סיפרה שבמהלך כל יום הכיפורים אביו של איתי היה צמוד אליו ולא עזב אותו: "הם היו יחד כל היום וכשאיתי עלה לאכול ארוחת צהריים, חברים כתבו לו לרדת למטה לעשות סיבוב. אבא שלו לא רצה שילך לבד אבל איתי ביקש רק כמה דקות והוא עולה חזרה".

"באף יום כיפור שאני זוכרת לא היה דבר כזה, כל כך הרבה מכוניות שנוסעות, וזה כשמסתובבים ילדים בכבישים ומרגישים חופשיים", הוסיפה האם וקראה: "אני רוצה שהשופט ששופט את האיש שעשה לי את זה, ישמע את המילים שלי ויגרום לזה שאיתי יהיה האחרון. אני רוצה שיהיה חוק נגד זה, חייב להיות".

זירת התאונה שבה נהרג הילד איתי מרגי בתל אביב
זירת התאונה שבה נהרג איתי מרגי ז"ל

לבסוף, סיפרה מירל על בנה שנהרג. "איתי היה ילד שאהב את החיים והצליח בכל מה שנגע בו. הוא אהב להצטלם ותמיד אמר שהוא רוצה להיות מפורסם".

אתמול עלה בחקירה כי בשעה 14:59, 19 דקות לפני הפגיעה הקטלנית באיתי בן ה-8, הגיעה למשטרת תל אביב שיחה שבה דייר מרחוב אבן גבירול התלונן על מכונית שנוסעת ברחוב ומשמיעה מוסיקה ערבית "מחרישת אוזניים". בשעה 15:18 כבר הגיע הדיווח הראשון במשטרה על התאונה הקטלנית.

בעקבות התלונה הראשונה על רעש, נשלחה למקום ניידת שמטבע הדברים לא הצליחה להגיע מיד, וכשהגיעה למקום אותה מכונית שהתלוננו עליה כבר לא הייתה שם. הניידת התחילה בסריקות באזור - שבמהלכן כבר הגיע הדיווח על הפגיעה הקטלנית בילד לא רחוק משם.

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
בבית הספר נערכים לתגובות חבריו של איתי | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

על פי אחד העדים, הנהג נסע ב"מהירות מטורפת" בעת שפגע בילד, שחצה בזמן התאונה את הכביש. במקביל נחקר החשד שהנהג הדורס, אמיר אבו לבן, עסק בסחר בסמים. חוקרי המשטרה אומרים שייתכן שהשקית עם הקוקאין, שאותה השליך וניסה להסתיר אחרי התאונה, הייתה האחרונה בקו האספקה שלו ולפני כן, כך לפי החשד, הספיק להעביר מנות של הסם גם לצרכנים אחרים.