פחות מיממה לאחר דריסת הילד למוות בתל אביב במהלך יום הכיפורים, מעצרו של הנהג החשוד בפגיעה הוארך הבוקר (חמישי). הבדיקות גילו כי הנהג, אמיר אבו לאבן בן ה-20 מרמלה, לא היה תחת השפעת אלכוהול, אך טרם נקבע אם היה תחת השפעת סמים. בבית הספר שבו למד הילד שנהרג, איתי מרגי ז"ל בן ה-8, מתקשים לעכל: "שעות קשות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנהג, תושב רמלה בן 20, עבר בסמוך לתאונה בדיקת ינשוף – ובה נמצא כי לא נהג תחת השפעת אלכוהול. במשטרה עדיין ממתינים לתוצאות של בדיקת הדם שתגלה האם יש שרידי סם בדמו. הנהג הובא הבוקר להארכת מעצר ונציג המשטרה אמר כי קיים חשד שהפיץ ומכר סמים וניסה להסתיר את החומר. עוד ציין נציג המשטרה כי אחד העדים לתאונה אמר שהנהג נסע "במהירות מטורפת".

מרגי נפגע מרכב בצומת הרחובות ז'בוטינסקי ונמיר בתל אביב. הוא פונה תחילה כשהוא במצב אנוש לבית החולים איכילוב, ושם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. לפי המשטרה, מרגי נפגע בעת שחצה את הכביש. המשטרה בוחנת את נסיבות האירוע.

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור
"בשורה בלתי נתפסת". איתי ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

רויטל סבג, דודתו של איתי, סיפרה הבוקר: "הוא ילד חייכן. שאהב את החיים, שמחת חיים מטורפת, ילד של אהבה. ילד שכולם אהבו, מגנט לילדים ולמבוגרים. רצחו לנו אותו, פשוט רצחו לנו אותו".

הדודה הוסיפה: "הוא היה זהיר, אוהב את המשפחה. ילד מצטיין בספורט. ההורים מרוסקים, נשאר להם ילד אחד". על יחס המשפחה לנהג הפוגע אמרה: "אנחנו וההורים כועסים, המשטרה חיפשה אותו ורדפה אחריו אחרי התאונה. זה רצח".

זירת התאונה שבה נהרג הילד איתי מרגי בתל אביב
זירת התאונה שבה נהרג איתי מרגי ז"ל

"אפשרו לילדים לשוחח איתכם על המקרה"

הודעה נשלחה בשעות האחרונות להורי התלמידים בבית הספר "אהבת ציון" שבו למד מרגי. "קיבלנו ידיעה קשה ובלתי נתפסת. בעקבות האסון נערך צוות בית הספר ליום הלימודים בהתאם", נכתב, "צוות בית הספר בגיבוי גורמי ייעוץ והשירות הפסיכולוגי יתכנסו מוקדם בבוקר עם הצוות החינוכי ויינתנו הנחיות לשיח עם הילדים בכיתות".

עוד נכתב בפנייה של מנהלת בית הספר והיועצות: "ייתכנו תגובות שונות של הילדים, צער, בכי, פחדים, שאלות וקושי להישאר לבד. תגובות אלה נורמטיביות לאירוע מסוג זה. עם הזמן מצופה היחלשות של תגובות אלה. צוות המחנכים ייכנסו לכיתה ויבשרו לתלמידים את הבשורה הקשה".

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור
בבית הספר נערכים לתגובות חבריו של איתי | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

עוד המליצו בבית הספר להורים להשתדל שלא לחשוף את הילדים למידע ולתמונות קשות: "יש לענות על שאלות באופן כן, להימנע מתיאור פרטים לא הכרחיים. חשוב לתת מקום לרגשות ולתחושות שעולות. הקשיבו לילדים, אפשרו להם לשוחח איתכם על המקרה באופן רגוע, מבלי להביע עמדה או שיפוט בעניין".

"הילד שכב על הכביש מחוסר הכרה"

מבית החולים איכילוב נמסר אמש: "לצערנו, ילד בן 8 שרכב על אופניים נפגע באורח אנוש מרכב נוסע במהלך יום הכיפורים במרכז תל אביב. הוא הובהל לחדר הטראומה כאן במרכז הרפואי איכילוב ת״א וחרף מאמצי הרופאים נאלצנו לקבוע את מותו". 

נעם ויסבוך, חובשת בכירה במד"א, סיפרה: "היינו בנסיעה מנהלתית ברחוב סמוך כשקיבלנו דיווח מהמוקד על התאונה. הילד שנפגע מהרכב שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם חבלת ראש קשה, יחד עם רופא שחלף במקום הענקנו לו טיפול רפואי, העלנו אותו במהירות לאמבולנס ופינינו אותו במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה, שם הרופאים המשיכו להיאבק על חייו אבל לבסוף נאלצו לקבוע את מותו".

במהלך יום הכיפורים נהרג ילד נוסף בתאונה: ריאד בסאם אבו שריקי בן ה-12 מלוד, שנפגע בראשו מאופנוע בכביש 443, סמוך לכפר הנוער בן שמן. צוות מד"א פינה אותו במצב אנוש אל בית החולים אסף הרופא תוך ניסיונות להציל את חייו, אולם שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

ריאד בסאם אבו שריקי, בן 13 מלוד שנהרג בתאונה
ריאד בסאם אבו שריקי, בן 13 מלוד שנהרג בתאונה | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

"כל החברים שלו שהיו איתו ראו איך האופנוען העיף אותו מהאפניים", סיפר דודו של ריאד, מחמד, בשיחה עם חדשות 12. "הוא היה ילד מאוד חביב - אהב ספורט ולרכב על סוסים".