נפרדים מאיתי מרגי: בעוד חקירת התאונה נמשכת, משפחתו וחבריו של בן ה-8 שנדרס למוות ביום כיפור, ממשיכים לנסות ולעכל את האסון שנפל עליהם. שירי ליפסיקי דיאנה, אמו של נבו, החבר שהיה עד לתאונה הקטלנית שיתפה היום (שישי) בעצב בפייסבוק כמה קשה הפרידה מאיתי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"איתי שלנו בבקשה תיכנס בדלת ביתנו שהיה ביתך, עם חיוכך המהמם ותגיד לנו שהכל חלום בלהות", כתבה שירי בצער. "נבו איתך ביחד מגיל 3, מעולם לא נפרדתם, הכל עשיתם יחד. הוא היה בן בית אצלכם ואתה אצלנו. אחים בלב ובנפש".

"נבו ניסה לקרוא לעזרה, אבל כבר לא היית"

"הוא היה איתך אתמול כשיצאתם לרכב כאן בשכונה, הוא רכב מאחוריך. היה איתך כשהזוועה הזו התרחשה. הוא ראה איך רצחו אותך על הכביש ולא הותירו לך סיכוי. הוא ניסה להרים אותך, להזעיק עזרה ולקרוא לאבא ולאמא. אבל כבר לא היית".

בשיחה עם חדשות 12 היא גוללה את שהתרחש באותם רגעים קשים. "הם היו כל כך זהירים שחצו את הצומת במעבר החציה. הרכב הגיע ב-120 קמ"ש, לא ניתן היה לראות אותו, הוא פגע באיתי ולא השאיר לו שום סיכוי. נבו רכב חצי מטר מאחור, הרכב הגיע משום מקום, הם לא ראו אותו מגיע".

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

"אין לי מושג מאיפה הוא גייס את עוצמות הנפש, הוא התנהל באופן שאפילו מבוגרים לא היו מסוגלים. הוא רץ אל איתי וניסה להרים אותו; הוא ניסה להתקשר להורים ולא היה מענה, הוא ביקש מהאנשים להזמין אמבולנס, ורק כשהוא הגיע נבו רכב מהר אל מירל ויובל לקרוא להם. הוא כל כך פחד לרכב על הכביש, הוא רכב על המדרכה".

שירי סיפרה בפוסט כמה קשה בנה לעכל את האובדן של חברו הטוב: "איתי אהוב שלנו אני מנסה להבין איך ממשיכים. נבו חולם עליך, נושם אותך, הולך כל היום לחדר שלך ושל יונתן. הוא לא מסוגל להיות בבית הספר בלעדיך. אתה בלב של כולנו, החבר הכי טוב בעולם, אח מדהים ליונתן שאוהב אותך כל כך ובן מושלם בכל הורה היה רוצה".

"זה לא מוות, זה רצח, פשוט רצחו לנו אותו", קראה שירי והמשיכה: "זה כמו לאבד ילד, אנחנו חברים כבר שש שנים של המשפחה, זה אסון שאי אפשר לקלוט אותו, איך קמים מדבר כזה? כאילו איבדתי חלק מגופי. אני המומה וכואבת וכל כך מתגעגעת אליך. איתי, תשמור עלינו מלמעלה. יהי זכרך ברוך".

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

בתוך כך, אמו של איתי, מירל מרגי, קוראת היום לחוקק חוק שיגביל את נסיעת הרכבים ביום כיפור: "אני רוצה שהשופט יגרום לזה שאיתי יהיה האחרון". האם הוסיפה: "אני רוצה שכולם ידעו שרצחו לי את הילד – הרכב נסע במהירות מטורפת".

"באף יום כיפור שאני זוכרת לא היה דבר כזה, כל כך הרבה מכוניות שנוסעות, וזה כשמסתובבים ילדים בכבישים ומרגישים חופשיים", הוסיפה האם וקראה: "אני רוצה שהשופט ששופט את האיש שעשה לי את זה, ישמע את המילים שלי ויגרום לזה שאיתי יהיה האחרון. אני רוצה שיהיה חוק נגד זה, חייב להיות".