שרפה פרצה הבוקר (רביעי) בקומה העליונה בבניין בפינת הרחובות בן יהודה ובן הלל בירושלים: כוחות ההצלה חילצו מהקומה הבוערת אדם אחד, גבר כבן 50, במצב אנוש ולאחר מאמצי החייאה שנמשכו דקות ארוכות פינו אותו לבית החולים שערי צדק בבירה. אדם אחד נפצע באורח בינוני. במקום פעלו במשך כשעתיים 8 צוותי כיבוי ושני מנופי כיבוי וחילוץ עד שהצליחו להשתלט על הלהבות בבניין. המשטרה הודיעה שעיכבה לחקירה 2 חשודים וההערכה הראשונית היא שהשרפה פרצה בעקבות רשלנות של בעלי הדירה שחילקו אותה באופן לא חוקי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שרפה שפרצה בדירת מגורים בירושלים (צילום: ברוך ידיד, TPS)
שרפה שפרצה בדירת מגורים בירושלים | צילום: ברוך ידיד, TPS

בשרפה נפגעו שני בני אדם נוספים באורח קל, ככל הנראה משאיפת עשן, וגם הם פונו לשערי צדק. אישה נוספת שנפצעה באורח קל מאוד סירבה להתפנות לבית החולים. עדי ראייה סיפרו שעם פרוץ השרפה אדם נוסף נלכד בקומה ובסיוע כוחות חילוץ הצליח לקפוץ למקום מבטחים.

בתיעוד שהגיע לידינו נראית אחת הדיירות זועקת לעזרה. עדת ראייה אמרה לחדשות 12: "זה כמו מלחמה. שמעתי המון אזעקות וגם מסוק. בהתחלה חשבתי שזה פיגוע או אירוע ביטחוני אבל אז ראיתי את הבניין ועשן כבד יצא מהחלונות שלו. כל המדרחוב סגור עכשיו והכל מלא בכוחות. הכל פה פשוט בלאגן עדיין, חיים של אנשים מתהפכים ברגע".

פרמדיק מד"א, רפאל הרבסט, סיפר: "מהקומה העליונה בבניין היתמר עשן רב. בסיוע כוחות הכיבוי הגענו אל נפגע כבן 50 ששאף עשן, והיה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. ביצענו בו פעולות החייאה, וכשליבו שב לפעום, הרדמנו והנשמנו אותו, ופינינו אותו במהירות לבית החולים, כשמצבו קשה ולא יציב. הנפגעים הנוספים חולצו על ידי מכבי האש וטופלו על ידנו כשהם במצב קל ובהכרה מלאה. 

תגובת עיריית ירושלים: מדובר בדירה המושכרת על ידי אדם פרטי לאנשים פרטיים. העירייה אינה מפקחת על המבנה ועל השכנת הדיירים בדירה, ואינה מפנה לשם אנשים. נוכח אמירות השכנים והמידע שתגלה, העירייה תבדוק ותוודא כי במקום אין עבירות על החוק והתקנות העירוניות. עם קבלת ההודעה על השריפה, יצאה עובדת סוציאלית כוננית למקום, סרקה את סביבת המבנה, פגשה דיירים, דרשה בשלומם ווידאה שלכל אחד מהם קיים סידור חלופי והציעה סיוע לפי הצורך.