ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ראשון) עם משפחות חיילי צה"ל שגופותיהן מוחזקות בידי החמאס ברצועת עזה מאז מבצע "צוק איתן", סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול, בלשכתו שבירושלים. בהודעה שמסר נתניהו עם תום הפגישה נמסר כי המשפחות עודכנו במאמצים הנעשים להשבת הבנים ובהתפתחויות האחרונות, והעלו דרכי פעולה נוספות שאותן הנחה את צוותו לבחון. זמן קצר לאחר מכן, משפחת מנגיסטו פרסמה הודעה לתקשורת לפיה: "רה"מ ביטל במפתיע פגישה איתנו, הוא לא היה מעז לעשות את זה לגולדין ושאול".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"במסגרת הפגישה התקיים דיון בעניין ההסדרה מול חמאס בעזה", מסרה משפחת גולדין לאחר המפגש. "ראש הממשלה חיזק את דבריו מלפני שנה והבטיח שלא תהיה הסדרה מול עזה ללא השבת החיילים".

לדברי המשפחה, הפגישה עסקה גם בעניין השבת גופת מחבל חמאס לפני שבועיים לעזה. בהקשר זה הודיע נתניהו לשמחה גולדין ולאה שאול כי הורה לכל הגופים העוסקים בהשבת גופות המחבלים שישראל לא תעביר גופות נוספות לעזה עד להשבת בניהן.

החיילים החטופים (צילום: חדשות)
סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין ז"ל | צילום: חדשות

"נקודה נוספת שעלתה בפגישה עסקה בפעילות של משפחת גולדין בזירה הבינלאומית והדין הבינלאומי", נמסר מטעמה של משפחת גולדין. "בעניין זה הבטיח נתניהו לפעול באופן אישי במישור הבינלאומי על מנת להפעיל לחץ על חמאס באמצעות האו"ם והמדינות התורמות, ולהביא להשבת חיילי צה"ל והאזרחים הישראליים שנמצאים בעזה".

הפגישה התקיימה על רקע סבב הלחימה האחרון בין צה"ל לג'יהאד האיסלאמי בעזה ולאחר שבמהלך השבועיים האחרונים פנתה משפחת גולדין, באופן ישיר ובאמצעות יועציה המשפטיים, ומחתה על החלטת ממשלת ישראל להחזיר לעזה גופת מחבל חמאס ומחבל נוסף שהוחזק במאסר לאחר שחדר חמוש אל שטח ישראל. במשפחה אף ציינו כי לאחר השבת הגופה והמחבל החי קיים חמאס תהלוכות ניצחון בעזה.

נתניהו בישיבת ממשלה (צילום: החדשות12)
הבטיח שלא תהיה הסדרה מול עזה ללא השבת החיילים, נתניהו | צילום: החדשות12

"לאחר חמש שנים וארבעה חודשים שלא נעשה באמת דבר, אנו מצפים לשמוע מנתניהו מתי הוא משיב את החיילים והאזרחים שנמצאים בידי חמאס", נמסר ממשפחת גולדין לפני הפגישה. "הדר נחטף בזמן הפסקת אש שהופרה על ידי חמאס, וכל הפסקת אש נוספת שממשלת ישראל מסכמת מולו מבלי להשיב את החיילים היא המשך ההפקרה של החיילים סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול בידי האויב".

בפגישה בירושלים השתתפו גם שר האוצר משה כחלון, ראש המל"ל מאיר בן-שבת, המזכיר הצבאי לרה"מ תא"ל אבי בלוט ומתאם השבויים והנעדרים ירון בלום.