צה"ל התיר היום (שני) לפרסום כי הצעיר שנפצע אמש ממכת ברק היה חייל צה"ל. האירוע התרחש בזמן אימון צבאי בצפון הארץ סמוך לקיבוץ רמת השופט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר היה בסדרת ניווטים של צוות מסיירת גולני. הניווט יצא לאחר כל האישורים ובהתאם להנחיות בעקבות האירוע בנחל חילזון. כשעה וחצי לאחר תחילת הניווט החל גשם מאוד חזק, והמ"פ קיבל החלטה לעצור את הניווט ולכנס את כל הלוחמים.

אלא ש-100 מטרים מול מפקד הפלוגה, החייל נפגע מהברק. בשלב זה החלו המ"פ והחובש לטפל בו, לעשות לו החייאה שככל הנראה הצילה את חייו והזעיקו את כוחות ההצלה שפינו אותו להמשך טיפול.

מבית החולים רמב"ם בחיפה, שם אושפז החייל, נמסר כי מצבו חל שיפור במצבו וכי הוא התחיל להגיב. החייל נפגע לא באופן ישיר מהברק ואמנם גופו היה מלא כוויות אך הן לא היו קשות. אחרי בדיקת CT מוח שבוצעה לו, הצוות הרפואי בבית החולים נעשה אופטימי הרבה יותר. בשלב זה, החייל שב לנשום בכוחות עצמו.

הצעיר נפגע אמש ככל הנראה מברק בשטח פתוח בקיבוץ במועצה האזורית מגידו. חבריו חברו למד"א וסיפרו להם שהיה גשם כבד, הם ראו ברק ואז את החבר שלהם מוטל על הארץ. כאמור לאחר הפגיעה הוא פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהוא מורדם ומונשם - ומצבו הוגדר קשה. 

"חברנו לרכב סמוך לרמת השופט", סיפר פרמדיק מד"א, אלמוג שק. "העבירו אלינו צעיר כבן 18 עם סימני פגיעה מהתחשמלות, מיד הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה, הנשמה, טיפול תרופתי וחימום, ופינינו אותו בדחיפות לביה"ח תוך המשך טיפול כשמצבו קשה ויציב".

"חייו ניצלו הודות לטיפול הראשוני שהעניקו לו חבריו, שכלל הוצאת נוזלים מדרכי הבליעה", מסר ד"ר שחר גרונר, כירורג בכיר בבית החולים רמב"ם.