לפי ההערכות, רק קצת יותר מ-5,000 איש הגיעו אתמול לרחבת מוזיאון תל אביב כדי להשתתף בהפגנה למען נתניהו אבל בעיקר - נגד מערכת אכיפת החוק. למרות שבלשכת ראש הממשלה הזמינו גם את השרים וחברי הכנסת - ההיענות הייתה דלה: השרה מירי רגב ועוד שני חברי כנסת מסוף העשירייה של הליכוד. אלא שלדברי אורי בן אמוץ, ממארגני ההפגנה, הסיבה לנוכחות הדלה ברורה: "הם מפחדים מהתיקים שיתפרו למי שגיע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעוד שההפגנה תוזמנה לשעה 20:00, ראשוני המפגינים הקדימו והגיעו בשעה חמש וחצי. המכנה המשותף בין כלל המפגינים בלט כבר מההתחלה. "ביבי מלך ישראל חי וקיים", "שי ניצן לחקירה", "כל השופטים שמאלנים - אוכלי חזיר, שרצים ורמשים ו"הפרקליטות זה גיס חמישי" היו רק חלק מהקריאות שנשמעו במהלך אותו הלילה.

עצרת התמיכה בבנימין נתניהו (צילום: החדשות 12, החדשות12)
הפגנת התמיכה בנתניהו במוזיאון תל אביב | צילום: החדשות 12, החדשות12

"אני לא מאמינה לא למשטרה, לא לפרקליטות, לא לבג"ץ, הם גורמים עוול", הצהירה אילנה מימוני מאילת. "גם הצילומים של יגאל עמיר יורה – פוברקו", טען מפגין נוסף. ושלמה שנכח בעצרת גם הוא הסביר - חוסר האמון ברשויות החוק הוא איננו תופעה חדשה: "זה משהו שהצטבר, כדור שלג שהצטבר. היום אני לא מאמין לאף אחד, אני בודק בעצמי. נדמה לך שאתה חי בדמוקרטיה – אבל אתה חי במטריקס".

הפגנה בעד נתניהו (צילום: החדשות12)
השלטים בעצרת התמיכה בנתניהו אמש | צילום: החדשות12

בשלב מסוים האווירה במקום התחילה להתחמם, והלשון של המפגינים הלכה והשתחררה אפילו יותר. בנוסף לגורמי אכיפת החוק, גם אנשי התקשורת שהגיעו כדי לסקר את האירוע - זכו למתקפות ולהשמצות מצד המפגינים, בהן: "כל התקשורת - חלאות המין האנושי", "אתם דוברים של הפרקליטות", "ערוץ של נאצים", "סמרטוטים כולכם", ו"אברמוביץ' - שיישרף שוב הכלב".

אבל בין ה"לא מאמינים", היו גם קולות אחרים, שחשבו שגם אם קרה – אז מה קרה? "זה ראש הממשלה, מותר לו הכול", קבע ניסים יעקב שהגיע לעצרת מראשון לציון. "צריך לתת לו כרטיס אשראי ביד, בלי שוחד, בלי נעליים, לך תקנה בגדים, סיגרים, שמפנייה, תאכל במסעדות - הכול".

לאחר שהרוחות נרגעו מעט, הערב (רביעי) ראש הממשלה פרסם סרטון ובו הודה למפגינים שהשתתפו אמש בעצרת התמיכה בו. נתניהו הפציר בהם לנהוג "באחריות, במסגרת החוק, ללא התלהמות וללא אלימות". עם זאת, הוא המשיך להטיל ספק בהתנהלות מערכת אכיפת החוק בעניינו.

הפגנה בעד נתניהו (צילום: החדשות12)
ההפגנה אמש | צילום: החדשות12

"אנחנו מכבדים את החוק ואנחנו מכבדים את בתי המשפט – אני בטווח שהצדק ייצא לאור", אמר נתניהו – אך מיד המשיך: "עם זאת, שאלות קשות מאוד התעוררו בניהול החקירות שלי ושל אחרים, שאלות שמעלות חשד לפלילים על פעולות שאין להם מקום בשום מדינה דמוקרטית. שאלות אלה יש לברר עד תום, ולתקן את מה שחייבים לתקן, זוהי תמצית הדמוקרטיה - כי בדמוקרטיה אף אחד אינו מעל החוק. אף אחד אינו חסין מפני ביקורת, בדיקה וחקירה".

בסרטון יצא נתניהו פעם נוספת נגד התקשורת, שדיווחה גם על שלטים שנויים במחלוקת בתוך ההפגנה, ואמר: "גורמים בתקשורת תמיד ייקחו מקרים בודדים מתוך האלפים שהיו שם כדי לעשות לכם דה-לגיטימציה, בניגוד להתעלמות שלהם ממקרים חמורים בהרבה בהפגנות השמאל".