ראש הממשלה נתניהו הודיע הבוקר (שלישי) על שורת צעדים חדשים למיגור האלימות והפשיעה בחברה הערבית. על פי ההודעה שהעביר משרדו, צוות בראשות ממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, שיעבוד בשיתוף עם ראשי הרשויות במגזר, יגיש בתוך שלושה חודשים תכנית לאומית לחברה הערבית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כמו כן הודיע היום נתניהו בדיון מיוחד שהוקדש לנושא כי הוחלט לקדם פעילות מוגברת של המשטרה לשמירה על ביטחון האוכלוסייה ביישובים הערביים, וכן הנחה לאתר מקורות תקציביים לפתיחת תחנות משטרה נוספות ביישובים.

הפגנות סוערות במגזר הערבי
צילום:

בפתח הדיון אמר ראש הממשלה נתניהו: ״אנחנו מקיימים את הפגישה הזאת לנוכח הבעיות הקשות שהתפתחו בחברה הערבית, בתוך היישובים הערביים, של פשיעה ושל רצח. זה גורם סבל עצום לתושבים, ופגיעה גדולה במדינת ישראל״.

בדיון שנערך היום השתתפו השר לביטחון הפנים ארדן, שר האוצר כחלון, שר הפנים דרעי, שר החינוך פרץ, שר המשפטים אוחנה, ראש המל"ל מאיר בן שבת, מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן וכן נציגי משרד המשפטים ובכירים נוספים.

במגזר הערבי פרצו בתקופה האחרונה מחאות חריפות נגד אוזלת היד של הממשלה, לטענתם, בכל הנוגע לטיפול באלימות ובפשיעה בקרב המגזר. החודש עלה מספר מקרי הרצח בחברה הערבית למעל 75, רק מאז תחילת שנת 2019.