רבנים בכירים בציונות הדתית פנו היום (חמישי) במכתב לאוניברסיטת בר אילן ותקפו את ההחלטה לקיים כנס להט"ב במקום. "האוניברסיטה איבדה את מטרת הקמתה", כתבו. "נכוון את תלמידינו שלא ללמוד באוניברסיטה זו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הכנס שצפוי להתקיים תחת הכותרת "אוטופיות קוויריות בישראל" מתוכנן להתחיל בשבוע הבא ואמור להתייחס למגוון נושאים שמטרידים את הקהילה הלהט"בים בישראל. הדוברים בכנס הם חוקרים ומרצים באוניברסיטאות שונות.

הרבנים תקפו את עצם קיום הכנס ואת "כניעתה" כדבריהם, של האוניברסיטה להלך הרוח האקטיביסטי של ארגוני הלהט"ב. "קדושת המשפחה והצניעות בישראל הייתה מאז ומעולם אחד מהדגלים עליהם שמר עם ישראל מכל משמר ואותם הנחיל לעולם כולו", נכתב.

"צערנו גבר עוד יותר מהידיעה כי הכנס אורגן על ידי אוניברסיטת בר אילן, הנקראת על שמו של הרב מאיר בר אילן זצ"ל ונועדה מלכתחילה להיות אוניברסיטה דתית", הוסיפו. "במעשה איום זה, האוניברסיטה נכנעה בפני הלכי הרוח הקיצוניים והזרים הללו ובחרה להיות חלק משטיפת המח הציבורית, ככל הנראה מתוך התרפסות וכוונה להתראות כאוניברסיטה 'פתוחה' ו'מתקדמת' בעיני מאן דהו".

בין החותמים על המכתב: הרב דב ליאור, הרב שלמה אבינר, ורבנים רבים נוספים.

ראשי האוניברסיטה הוציאו מכתב תגובה לחברי הדגל האקדמי. "מרכז ליב"ה בחר לתקוף את האוניברסיטה ואת ראשי האוניברסיטה על עצם קיום הכנס. מדובר בגוף המייצג קומץ אנשים ונוקט אמצעים שחלקם פסולים תוך הפצת חלקי מידע וחצאי אמיתות כדי לייצר מצגי שווא לגבי הכנס ולגבי המתרחש באוניברסיטה", לשון חלק מהמכתב.