סערת "שתילת הנשק" בסדרה "מחוז ירושלים": תאגיד השידור הישראלי כאן הודיע היום (חמישי) כי בעקבות המקרה שבו שתלה המשטרה רובה בביתו של תושב עיסוואיה ותיעדה את החיפוש ששודר באחד הפרקים, הוחלט להפסיק את העבודה עם חברת קודה תקשורת שמפיקה את הסדרה התיעודית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מועצת התאגיד רואה בחומרה רבה את השתלשלות האירועים הקשורים בהפקת סדרת הדוקו-ריאליטי 'מחוז ירושלים' וקיימה בירור ודיון מעמיקים בנושא", נמסר מכאן. "כל מה שאירע בפרשה נוגד את מהות תאגיד השידור הציבורי ואת ערכיו הבסיסיים. מדובר בהתנהלות בזויה, הנוגדת לחלוטין את האחריות הגדולה".

אמש גם במשטרה הגיבו לפרשה ואמרו כי פתחו בתחקיר לבחינת הנושא והביעו צער על המקרה ועל הפגיעה שנגרמה כתוצאה מכך, זאת בעקבות חשד לארועים מבויימים נוספים בפרקים אחרים של הסידרה. "בעקבות בדיקת הטענות שהועלו בנוגע לסדרה 'מחוז ירושלים', הוחלט במשטרה על ביצוע תחקיר לבחינת הנושא, לרבות התנהלות של המשטרה מול גורמי חברת ההפקה בשטח ובשלב עריכת התכנים", נכתב בהודעה רשמית מטעם דוברות המשטרה.

במשטרה הוסיפו כי "כפי שציינו אמש, אנו מצרים על כל פגיעה שגרמה הסדרה למאן דהוא. אי-לכך ובהתאם לזאת, עד להשלמת התחקיר ובדיקת כלל הטענות לא נתייחס לגופם של אירועים".

מוקדם יותר היום הוסרו כל פרקי הסדרה מערוץ היוטיוב של תאגיד השידור הישראלי, יממה לאחר החשיפה אתמול של עיתונאי "הארץ" ניר חסון על כך ששוטרים שהשתתפו שתלו נשק בביתו של תושב מזרח ירושלים ו"תיעדו" את מציאתו בסדרה. לאחר החשיפה גם נעצרו הדיונים על הפקת המשך לסדרה, זאת בעקבות הסערה שהתעוררה עם הפרסום.

מתאגיד השידור "כאן" נמסר בתגובה: "מאז קבלת התלונה הראשונית נגד 'קודה' ונגד המשטרה, פתח התאגיד בבירור מעמיק עם חברת ההפקה וייבחנו שיטות הפעולה והעריכה בכל הסדרה. התאגיד רואה בחומרה רבה את הטענות, המנוגדות לחלוטין לכללי האתיקה שעליהם חתמה 'קודה' בחוזה שלה עם התאגיד, ועד לסיום הבירור הוחלט להוריד את כל פרקי הסדרה משידור. מועצת כאן תקיים דיון דחוף בעניין ונפעל בהתאם להחלטות שיתקבלו".