שר העלייה והקליטה וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני יואב גלנט התארח הערב (שבת) בפגוש את העיתונות והתייחס למצוד אחר המחבלים שביצעו את פיגוע הירי שבו נרצח דביר (יהודה) שורק ז"ל: "כל הרוצחים שרצחו חיילים באירועים מצאנו והבאנו לבית הקברות או להבית הסוהר, זה יהיה עתיד המחבלים האלה - אנחנו נגיע אליהם, זה לא ייקח זמן רב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השר התייחס בריאיון גם לסיכול פיגוע החדירה הבוקר בגבול עזה ושיבח את התנהלות החיילים והחיילות בגזרה: "כוחות צה"ל עושים עבודה מצוינת - החיילות שיושבות בתצפית, אני גאה בהן זו גאווה גדולה. בנות בנות 19-20 מבצעות משימות, התוצאה היא ברורה: יש 4 מחבלים הרוגים".

"לא החמאס יכתיב את לוח הזמנים - אנחנו נגן על עצמנו", הוסיף גלנט שתיאר כי "יהיה עוד מבצע רחב בעזה (אבל) אנחנו נקבע את העיתוי ואת התנאים. אני לא רוצה בזה... אם יהיה צורך -נפעל בכל מצב. מלחמה היא האפשרות האחרונה, ניקח ברצינות את איומי האויב".

על מחאתן של המשפחות שאול והדר שדורשות מהממשלה שהוא חבר בה להחזיר את בניהם אמר: "יש חובה עליונה להחזיר את אורון והדר אל קבר ישראל. הייתי מעורב לאורך השירות בהרבה מו"מ, יש לו"ז שונה כאשר מדובר בגופות או בחייל חי - יש חישוב שלוקח בחשבון גם מחירים וגם מה שאנחנו צריכים לעשות. אנחנו לא נרפה - נביא אותם לקבר ישראל".

בריאיון תקף גלנט בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו והאשים אותו בניסיון לפרק את הליכוד. " השיטה היא להפריד מאיתנו את ההנהגה", טען. על הצהרת הנאמנות השנויה במחלוקת שעליה חתם יחד עם כל 40 הבכירים בליכוד ואמר כי מדובר בצעד הגיונ: "בחרנו בו ברוב ואנחנו מתייצבים מאחוריו ואנחנו נאמנים למנהיג".

לאחר מכן תקף את ראשי הימין המאוחד. "הגחמות של בנט ושקד גרמו לנו לאובדן של 4 מנדטים", האשים. "כתוצאה מחישובים הם לא הכניסו מי שהכניסו בפעם הקודמתם שלהם. הבסיס שלהם הוא אישי - תנמועה של אנשים שהקימו מפלגה וחזרו חזרה באמצע ניסו להיכנס לליכוד. אני לא עשיתי זיגזגים. מה שאני רואה פה מאוד מטריד".