בלעדי | "שמעתי חבטה נוראה, אמרתי לה דנה תקומי, היא לא הגיבה": מותה הטרגי של הגננת דנה בן זינו, בת ה-29 מאשקלון, שהתמוטטה במהלך יום הלימודים בגן, הכה במשפחתה ובמכריה כרעם ביום בהיר. בשיחה בלעדית עם חדשות 12, מספרת אחת הסייעות שהיו עמה בגן על האסון.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כמה דקות לפני שדנה התמוטטה, אחת הסייעות מספרת שלקחה ספר לקרוא לילדים בממ"ד. "זה הזוי, כל היום היה בסדר", סיפרה אחת הסייעות לחדשות 12. "הפעם הראשונה שראיתי אותה הייתה היום. זאת גננת שהגיעה לגן לניסיון כי חיפשו גננת מחליפה".

"היא הגיעה בבוקר ועשתה מפגש מאוד שמח לילדים", היא מתארת, "הכל התנהל כרגיל, היא לא הראתה שום סימני מצוקה. ישבנו לאכול ב-10:00 ארוחת בוקר. היא אכלה איתנו. הילדים אכלו מה שאכלו ואנחנו אכלנו סלט שהיא פרגנה עם מתכון שלו".

גננת מסורה שאוהבת את עבודתה

הסייעת מספרת כי בשעות הקצרות שזכתה לחוות עם בן זינו ז"ל, היא הכירה גננת מסורה שאוהבת את עבודתה. "היא שמחה לעבוד וסיפרה שהיא מנהלת גן כבר שנים. במפגש היא זיהתה ילד של חברים, סיפרה שהוא היה אצלה בבית, צילמה - ושלחה לאמא של אותו ילד".

היא אומרת כי זו הייתה השיחה המשמעותית האחרונה של דנה: "היא אמרה לי 'וואי, תראי איזו הודעה אמא כתבה לי: 'אשמח שתהיי פה כל השנה'. היא אמרה: 'תראי איזה כיף לי' והראתה לי את ההודעה שכתבה חזרה לאמא שגם לה יהיה כיף. היא סיפרה גם על החתונה ועל בעלה, והרגשנו ששנינו מכירות זו את זה אבל לא זיהינו מאיפה".

"המראה היה מזעזע, מזל שהילדים לא ראו מה קרה"

על פי הנהלים בגן בו עבדה בן זינו ז"ל, הגננת נכנסת עם הילדים לממ"ד לכמה דקות לאחר ארוחת הבוקר, ובזמן הזה הסייעות מכינות את הגן לשיעור יצירה. הסייעת סיפרה כי בן זינו נכנסה לממ"ד לקרוא לילדים ספר ואז יצאה מהממ"ד והתמוטטה. "פתאום שמענו חבטה נוראה", תיארה. "היא הייתה לכיוון המטבח, כנראה רצתה לשתות או משהו. סייעת נוספת יצאה להזעיק עזרה. אמרתי לה – כנסי לממ"ד עם הילדים ושאף אחד לא ייצא והזעקתי כוחות הצלה. אמרתי להם שהגננת התמוטטה ותוך כדי זה אמרתי לה 'דנה, תקומי! היא לא הגיבה ואמרתי להם להגיע דחוף".

"הוצאנו את הילדים לגן הסמוך דרך החלון, הסברתי להם שהידית נפלה"

"אומרים שאתה לא יכול לאמוד זמן בלחץ, אבל זה היה נראה הרבה זמן עד שהאמבולנס הגיע", הוסיפה, "המראה היה מחריד, מזעזע, מזל שזה לא קרה לעיני הילדים. בשלב מסוים, שתי סייעות הגיעו לעזור ועשו לה החייאה בהנחיית מוקד מד"א, אני והסייעת השנייה נכנסו להיות עם הילדים כי הם מכירים אותנו".

"הילדים לא הבינו כלום, אמרתי להם שזה תרגיל ושאם יש אזעקות צריך לסגור את הדלת", הוסיפה. "חשבתי שזה עילפון, שיעירו אותה ושהיא תחזור לעצמה. התחלתי לספר להם את הסיפור, שרנו והשתוללנו, ניסינו לשדר שגרה. אחר כך פתחתי את הדלת ואמרו לי לסגור. בפנים לא שמענו כלום, אפילו לא סירנות".

"הממ"ד היה חם, אין בו מזגן ולא יכולנו להשאיר שם את הילדים", היא מספרת, "התקשרנו לגננת ולסייעת שבאו לעזור והוצאנו את הילדים אחד אחד דרך החלון, לגדר הגן הסמוך. הסברתי להם שסגרתי את הדלת חזק מדי והידית נפלה. תודה לבורא עולם שנתן לי לפעול ככה. אני לא יודעת מאיפה זה בא שהצלחתי לפעול בקור רוח. אבל זה עדיין שוק לחלוטין, הזוי. לא יודעת איך דברים כאלו יכולים לקרות. בחורה כל כך צעירה שתקום בבוקר ודבר כזה יקרה".