חליל ואחמד סאמי מנאע, שני אחים ממג'ד אל כרום שבצפון, נורו היום (שלישי) למוות בקטטה בין מספר מעורבים ביישוב. באירוע נפצע שני גברים נוספים באורח קשה מאוד וקל. צוותי מד"א שהגיעו לזירה פינו את ההרוגים במצב קשה מאוד למרכז הרפואי גליל בנהריה יחד עם יתר הפצועים, ונאלצו לקבוע את מותם. מהמשטרה נמסר כי הרקע לאירוע הוא פלילי. מאות מתושבי מג'ד אל כרום מחו בעקבות התקרית בכניסה לתחנת המשטרה ביישוב וקראו לעבר השוטרים: "נכשלתם בטיפול בפשיעה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שוטרים שהוזעקו למקום ערכו סריקות נרחבות לאיתור חשודים. מבירור ראשוני של נסיבות האירוע עולה שככל הנראה התפתחה קטטה בין מספר מעורבים ובמהלכה בוצע ירי. כוחות משטרה גדולים וביניהם צוותי מעבדת זיהוי פלילי וחוקרי היחידה המרכזית החלו לאסוף ממצאים בזירת האירוע. מהמשטרה נמסר כי בתום הערכת מצב שבוצעה בראשות מפקד המחוז ניצב שמעון לביא חקירת האירוע הוטלה על היחידה המרכזית.

זירת ירי במג'ד אל כרום (צילום: لا فش كريديت)
זירת הירי במג'ד אל כרום | צילום: لا فش كريديت

רק בשבוע שעבר נרצחו שבעה אזרחים ערבים במקרי ירי וחיסול, ויותר מ-70 נרצחו מאז תחילת השנה. אמש שבתו עשרות תלמידים באום אל פחם ביום השני ברציפות, והפגינו נגד האלימות הגואה בעיר בפרט ובמגזר הערבי בכלל. הילדים הניפו שלטים נגד אלימות, ופגשו את אביו של אחד מקורבנות הרצח בעיר.

ביום שישי האחרון הפגינו מאות מתושבי ואדי ערה בדרישה לסגור את תחנת המשטרה באום אל פחם – זאת לאחר שביום חמישי נורה למוות צעיר בן 23 סמוך למוקד ההפגנה, ההרוג השביעי לאותו שבוע. לאחר שקיימו במקום את תפילות יום השישי, תושבי האזור מחו נגד אזלת ידה של המשטרה לטיפול במיגור תופעת האלימות במגזר הערבי.

לטענת המפגינים, המשטרה אינה עושה מספיק כדי למנוע את מקרי הרצח והאלימות, וחלק מהם אף הכריזו כי הם רוצים שתחנת המשטרה באום אל פחם תיסגר. פעילי המחאה סיפרו כי הם מתכננים להמשיך עם ההפגנות וחסימת הצירים עד לאמצע חודש אוקטובר שבמהלכו ועדת המעקב של ערביי ישראל תוביל הפגנה גדולה במיוחד.