במהלך הלילה התקבל דיווח במוקד מד"א על צעיר שעקבותיו נעלמו סמוך לחוף הדולפינריום בתל אביב. הבוקר (שלישי) לאחר שעות ארוכות של חיפושים משו כוחות השיטור הימי את גופת הצעיר מהמים, וצוות מד"א קבע את מותו במקום. גיסו ששהה איתו בחוף סיפר: "הוא זעק בשמי אך לא יכולתי לעשות דבר".

הצעיר שטבע הוא יהושע בן פז, תלמיד ישיבה חרדי בן 24 מירושלים. הוא הותיר אחריו אישה, תינוק בן חודש ופעוט בן שנה וחצי.

מרגע קבלת הדיווח אמש, מעט אחרי חצות, החלו כוחות משטרה וגורמי הצלה לבצע סריקות בחוף ובים, אך לא הצליחו לאתרו. עם אור ראשון חודשו המאמצים לאתר את הצעיר. ספינות שיטור ימי, יחידת הצוללנים, מתנדבים ומסוק משטרתי הוזעקו למקום.

חיפושים אחר צעיר שטבע בתל אביב (צילום: קבוצת "מקור אמין")
חיפושים אחר הצעיר הנעדר בים | צילום: קבוצת "מקור אמין"

גיסו של הנעדר ששהה איתו בחוף סיפר לכתב "בחדרי חרדים" אלי שליזנגר: "הצלחתי להיחלץ בעור שיניי, תוך שאני שומע את גיסי קורא לי בשמי, יותר נכון זועק - אך לא יכולתי לעשות דבר. איך שהגעתי לחוף חיפשתי לראות אותו, לאחר סריקה מהירה הבנתי שהוא לא יצא ומיד חייגתי למד"א".

פארמדיק מד"א דניאל גוס היה במקום לאורך הלילה. "סמוך לחצות הזעיקו אותנו לאירוע טביעה בים סמוך לדולפינריום", סיפר. "הגענו עם ניידת טיפול נמרץ וראינו בחוף צעיר כבן 25 שסיפר לנו שהוא וצעיר נוסף נכנסו לשחות בים, ובשלב מסויים הוא שמע את חברו צועק ומיד לאחר מכן נעלם במים".

חיפושים בתל אביב אחר צעיר שנעדר בים (צילום: דוברות המשטרה)
חיפושים אחר הצעיר הנעדר | צילום: דוברות המשטרה

עוד סיפר הפרמדיק: "למקום הגיעו מיד כוחות שיטור ימי, מסוק וכוחות גדולים שלאורך כל הלילה ועד לרגע זה מבצעים חיפושים, בני משפחה חברים ואזרחים שביקשו לסייע". במד"א מבקשים מהציבור לא להיכנס בשום אופן לים בחופים שאינם מוכרזים, ובייחוד לא בשעות הלילה ובזמן שאין מצילים בחוף.

*השתתפה בהכנת הכתבה - מיכל צ'ין

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום