הכנופיה שעל פי החשד ביצעה את האונס בתיירת הישראלית בדרום אפריקה מוכרת לרשויות, ועל פי החשד היא פרצה למתחם אוהלים מגודר בעיירה גרסקופ וביצעה את זממה, כך עולה בשיחה עם מקור מקומי. בשיחה עם חדשות 12 ביקשו באתר הנופש שבו שהו הישראלים לומר שהם מתנצלים על שאירע. במקביל הם יצרו קשר עם הישראלים שנפגעו והתנצלו בפניהם.

מדריך טיולים המעורה בפרטי האירוע סיפר כי בן זוגה של הישראלית שהותקפה כתב השבוע באחת הקבוצות כי הם עברו טראומה מאוד קשה, סיפר מה קרה והזהיר מהגעה לאזור. "כבר כמה חודשים שעל פי דיווחים מקומיים מסתובבת שם כנופיה ותוקפת תיירים", אמר.

"גם במקרים הקודמים כששדדו תיירים מגרמניה והולנד היה מדובר בחבורה של ארבעה בחורים כהי עור. במקרים הקודמים הם התחזו לשוטרים, עצרו רכבים בשעות הערב ושדדו אותם. הפעם מדובר בעליית מדרגה, הם נכנסו למתחם אוהלים, תקפו את התיירת הישראלית ושדדו את שני הבחורים שהיו איתה. מדובר במתחם אוהלים זול לתרמילאים המוגן בגדר בלבד, ולפי אנשים שהיו במקום אף אין אנשי צוות בלילה".

על פי הדיווחים, המקרה התרחש ביום ראשון האחרון בעיירה גרסקופ שבמחוז מפומלנגה בעת שהישראלית שהתה בבקתה יחד עם בני זוג שנשדדו. דובר המשטרה לאונרד הלאטי הודיע שהשוטרים פתחו במצוד אחר ארבעה גברים, שלפי התלונה שהוגשה תקפו את האישה ואת בני הזוג ודרשו מהם להתפשט.

"הגברים אנסו את האישה ושדדו את השלושה, לפני שנמלטו מהמקום", תיאר הלאטי. משרד החוץ הוסיף והבהיר כי "הקונסולית בפרטוריה היתה בקשר עם הזוג והמחלקה לישראלים בחו"ל עם המשפחה. מפאת צנעת הפרט לא נוכל להתייחס מעבר לכך".