סוף עצוב לטרגדיה במגדלי זיו בתל אביב: הבוקר (שני) נקבע מותו של איתמר יוסף פוקס, החייל שנפצע באורח אנוש בלילה שבין חמישי לשישי כתוצאה מהתחשמלות בבריכת הנוי ברמת החייל - כך נמסר מבית החולים איכילוב. הצעיר הנוסף שניסה להציל את החייל ונפגע באורח בינוני שוחרר לביתו.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מחברת שותפות ניהול מגדלי זיו נמסר: "אנו משתתפים בצערה של משפחת פוקס, ומאחלים החלמה מהירה לנפגעים. החברה ועובדיה משתפים פעולה באופן מלא עם המשטרה, אך מאחר והאירוע נחקר על ידי הגורמים המוסמכים אנו מנועים מלהתייחס לנושא מעבר לכך".

המשטרה ממשיכה לחקור את תאונת ההתחשמלות שבה נפגעו ארבעה צעירים כבני 20, בהם החייל שהבוקר נקבע מותו בבית החולים. עד ראייה ששהה במקום סיפרו לחדשות 12 על הרגעים הדרמטיים שבהם נחלץ לסייע לאחד הפצועים. "הוצאתי את אחד הצעירים מהמים וביצעתי בו החייאה – פתאום הוא פקח את העיניים ואמר 'הכל טוב' – החזרתי לו את הדופק".

"הצער הוא גדול והכאב הוא נוראי", מסר דודו של של איתמר פוקס ז"ל לחדשות 12: "ההלוויה והשבעה סגורים לסיקור תקשורתי, המשפחה מבקשת לכבד אותה בשעתה הקשה ולתת לה את הפרטיות".

איתמר יוסף פוקס (צילום: באדיבות המשפחה)
איתמר יוסף פוקס | צילום: באדיבות המשפחה

"ישבתי עם חברים בבר בתל אביב, פתאום ראינו התכנסות של המון אנשים", שחזר עד הראייה. "הרגשתי שמשהו לא רגיל. כשהגעתי ראיתי שני חבר'ה ששכבו, אחד מהם היה בתוך הבריכה והשני היה מעט מאוד זמן בבריכה. ניסיתי להוציא את הצעירים מבריכה וביחד עם חבר התחלנו לבצע החייאה על אחד מהם".

עד הראייה הוסיף: "פתאום אחרי דקה אחד מהם פקח את העיניים ואמר 'אני רואה, הכל טוב'. הוא היה עם אדרנלין מטורף אבל לא נתנו לו לקום. החבר ביצע פעולות החייאה על הצעיר השני שהתחשמל. מיד הגיעו אמבולנסים וכוחות מד"א".

המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע, ובמסגרת החקירה נעצרו שלושה בעלי תפקידים במתחם "מגדלי זיו" בחשד לרשלנות. מהנדסים מטעם המתחם הגיעו לזירה והעלו את האפשרות שההתחשמלות נגרמה כתוצאה מקצר שנוצר בשל כבלי חשמל גלויים. "לא שמתי לב לכבלי חשמל חשופים", סיפר עד הראייה. "פגשתי את המשפחה, היה לי חשוב לבוא לבית החולים כי אנחנו נתנו את הטיפול הרפואי הראשוני ואי אפשר שזה ייכנס מאוזן אחת וייצא מהשנייה".

מנהל מתחם "מגדלי זיו" ברמת החייל (צילום: החדשות12)
מנהל מתחם מגדלי זיו ממתין לחקירתו בתחנת המשטרה | צילום: החדשות12

החייל התחשמל בגלל מחדל בטיחות? לפני 3 חודשים נפצע במקום בן 5

שעות לאחר ההתחשמות נודע לראשונה לחדשות 12 כי לפני שלושה חודשים התחשמל בדיוק באותו המקום ילד בן חמש. באירוע הקודם שהתרחש במקום ונחשף כאן כעת, הגיע בן ה-5 לבלות עם משפחתו במתחם, מעד אל תוך הבריכה - והתחשמל. 

זירת ההתחשמלות ברמת החייל, מגדלי זיו.
זירת ההתחשמלות, מגדלי זיו ברמת החייל

למזלו של הילד, בן דודו בן ה-13 זינק אל הבריכה ומיהר לחלץ אותו ממנה. לדברי אימו של הילד מנהל המתחם הבטיח לשמור עם המשפחה על קשר אך עקבותיו נעלמו. בהנהלת המתחם סירבו לענות לשאלות בעניין זה, אך במשטרה אישרו את הפרטים.

מחברת שותפות ניהול מגדלי זיו נמסר בתגובה: "אנו משתתפים בצערה של משפחת פוקס, ומאחלים החלמה מהירה לנפגעים. החברה ועובדיה משתפים פעולה באופן מלא עם המשטרה, אך מאחר והאירוע נחקר על ידי הגורמים המוסמכים אנו מנועים מלהתייחס לנושא מעבר לכך".