מפלגת ש״ס הודיעה הבוקר (שני) כי בכוונתה להגיש עתירה לבית המשפט המחוזי בנצרת, בעקבות החלטתו שלא לאפשר קיום הופעה של זמר חרדי בהפרדה מגדרית בעיר עפולה. לטענת העותרים, ההחלטה לא סבירה ולא מידתית, מנוגדת לחוק ואף פוגעת בזכות לשוויון של הציבור החרדי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בש״ס מדגישים כי האירוע המדובר, כמו אירועים נוספים המתקיימים בהפרדה, אינו בא לכפות אורח חיים על מי שאינו נוהג כך. לטענתם, האירוע מייצג קבוצת אנשים במבקשים את ההפרדה וזכאים ליהנות מאירועים עירוניים בעיר מגוריהם. 

עוד הוסיפו בש"ס כי העתירה מסתמכת על פסיקת בג״צ התומכת בדרישה להפרדה וקובעת כי במצב כזה. ״לא רק שאין מניעה משפטית לאפשר לנהוג כך", ציטטו את בג"צ. "ייתכן שאף יש לנסות לסייע לה, שכן ההתחשבות באמונותיו ובצרכיו הדתיים של כל אדם היא מעקרונות היסוד של המשפט הישראלי״.

בש״ס מבקשים, באמצעות עו״ד ח"כ משה ארבל ועו״ד ישראל באך, לבטל את פסק הדין ולקיים דיון דחוף שבו תוצג עמדת העותרים המתנגדים להחלטה. לחלופין, מציעים העותרים, ניתן יהיה להעביר את הסוגיה להכרעת בג״ץ.

בצלאל סמוטריץ' (צילום: Photo by Yonatan SindelFlash90)
סמוטריץ': "מערכת משפט מטומטמת" | צילום: Photo by Yonatan SindelFlash90

אתמול קיבל בית המשפט המחוזי בנצרת את עתירת שדולת הנשים נגד עיריית עפולה, ואסר על קיום הפרדה בהופעה שתוכננה להתקיים ביום רביעי הקרוב. בעקבות הפרסום כי "האירוע מיועד למשפחות בהפרדה מלאה", דרשה שדולת הנשים לבטל את המופע בטענה לפגיעה בערך השוויון ולהפליית נשים. לאחר שלא נענו לבקשה בעירייה, פנו בשדולת הנשים לבית המשפט ובקשתן התקבלה.

בהוראת בית המשפט, התבקשו העירייה והמרכזים לקהילה ולהתחדשות השכונות בעפולה לטפל מיידית בנושא. "כל אחד מבאי האירוע יהיה רשאי לפי שיקול דעתו לשהות בכל מקום באירוע", נכתב בפסיקה. "ונאסר בזאת על מי מן הסדרנים או המאבטחים, או כל גורם מארגן אחר באירוע, לבצע פעולה כלשהי של הפרדה על רקע מגדרי".

עוד קבע בית המשפט כי על המאבטחים והסדרנים במקום למנוע כל ניסיון לבצע הפרדה מגדרית, ולסכל כל ניסיון להציב שלטים המורים על הפרדה או מחסומים ואמצעי כריזה. עיריית עפולה אף הורתה להסיר מהפרסומים לאירוע את נושא ההפרדה המגדרית.

בעקבות הפסיקה, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' צייץ אתמול בחשבון הטוויטר שלו: "מערכת משפט מטומטמת. סליחה שלמרות מעמדי לא מוצא מילה מעודנת יותר. טמטום פרוגרסיבי פודמנטליסטי". סמוטריץ' לא הסתפק בתקיפת מערכת המשפט, והמשיך לתקוף גם את נתניהו: "ראש ממשלה חלש שמאה אחוז מהטרלול הזה מתרחש במשמרת שלו. אפס מנהיגות. אפס משילות. דינה זילבר היא ראש הממשלה האמיתי".