ההורים לילדים באשכול הגנים "נוף ים" שברמת אביב החלו עם פתיחת שנת הלימודים השבוע להפגין במחאה על פתיחת השנה כאשר עבודות בנייה מתבצעות בצמוד לגן בו ילדיהם אמורים ללמוד. "הרעש שם בלתי נתפס", מסבירים ההורים.

באשכול הגנים בשכונה לומדים כ-200 ילדים שלטענת ההורים נמצאים בסכנה ממשית מעבודות הבנייה. סמוך לגנים קיים אתר בנייה בו אמורים להיבנות אשכול גנים נוסף שיתווספו לאלו הפעילים – בהם הילדים התחילו את שנת הלימודים.

"הרעש שם הוא בלתי נתפס למבוגרים, אז לילדים בכלל", מציינת תמי ,אמא לאחד הילדים שלומדים במקום. "כל האדמה החולית מאתר הבנייה מתפזרת באוויר ונכנסת ישר לריאות של הילדים שלנו", התלוננה.

בנוסף ההורים מתלוננים על אבנים שנופלות מאתר הבנייה ומתנפצות בשטח הגן. למרות שהעירייה התקינה גדר שאמורה להפריד בין הגן לשטח הבנייה, טוענים ההורים כי מעצם קרבת אשכול הגנים לים, הגדר לא תחזיק מעמד ובקרוב לא תהיה רלוונטית.

תגובת עיריית תל אביב-יפו: "הבינוי המתוכנן נועד לתת מענה לילדי השכונה שעתידים להתחיל את הגנים העירוניים בשנים הקרובות, על מנת שלא ישובצו בגנים מחוץ לשכונה. בניית פרויקט מורכב בסדר גודל כזה, של גנים ומעון יום והנמכת חצר הגן, לוקח עד כשנתיים ועל כן חלק מהבניה תאלץ להתקיים במהלך השנה".

"העירייה נוקטת בכל אמצעי הזהירות ברמה הגבוהה ביותר לבטיחות הילדים - לא מבוצע שימוש במנוף בסמיכות לגן, הוקמה גדר לחצר בגובה 4 מטרים", ממשיכה העירייה להסביר, "פיגום הקבלן אטום עם רשת הגנה למניעת נפילת חפצים, הגדר כוסתה ביריעה לבנה, ציוד הקידוח הוחלף לציוד קטן יותר וכן תבוצע הרטבה של הקרקע למניעת אבק".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום