"ברגע שד"ר יהודה נכנס - נרגענו": יהודה קירט, הילד בן השש שנדקר לפני כשבועיים בידו על ידי עובר אורח, נפגש ביום חמישי האחרון עם ד"ר דוד יהודה, מנהל היחידה לכירורגיה כף היד, שהציל את ידו בניתוח מורכב בבית החולים קפלן. ד"ר יהודה, שבדק את הילד, מצא כי הוא יכול להזיז את כל אצבעותיו וכי יחזור לשגרת החיים בקרוב. הוא אף הציע לילד תחרות הורדות ידיים בעוד שבועיים לאחר תהליך שיקום היד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יהודה קירט הובהל לפני שבועיים מגן משחקים ברחובות לחדר מיון ילדים במרכז הרפואי קפלן כשהוא פצוע באורח קל עד בינוני עם יד מדממת מדקירה של עובר אורח כבן 34. לאחר ייצוב מצבו הוא עבר לחדר הניתוח ועבר ניתוח מורכב במרפק על ידי ד"ר יהודה. לפי הצוות הרפואי, בנס גדול לא נפגעו העורק הראשי והעצבים בידו של הילד.

שבועיים לאחר הדקירה הגיעו יהודה בן השש והוריו לבדיקה אצל ד"ר יהודה והודו לו על הטיפול הרפואי שהציל את ידו של הילד. "התכוננתי לאסוף את הילד וכשהגעתי לשם הבנתי שמדובר באירוע טראומתי. כשצוותי מד"א הגיעו הבנתי עד כמה המצב חמור ועד כמה פצע הדקירה עמוק", תיאר ארז, אביו של הילד. "הגענו לקפלן וברגע שנכנס ד"ר יהודה נרגענו. הוא אמר שגם לו קוראים יהודה, ואז לקחתי צעד אחורה והייתי רגוע לגבי הטיפול בילד שלי". 

ד"ר יהודה סיפר כי קיבל דיווח על ילד שהגיע עם פציעה די חמורה: "ראיתי ילד עם פצע עמוק בחלק הקדמי של המרפק באזור כלי הדם והעצבים, אבל הוא היה רגוע וגיבור בצורה בלתי רגילה. ביצענו ניתוח דחוף כדי לבדוק את אספקת הדם. מדובר בנס גדול שהעורק הראשי והעצבים לא נפגעו. תפרנו כל קצה של שריר לקצה השני בצורה הכי טובה שיכולה להיות. שבועיים אחרי האירוע יהודה מניע את האצבעות ומתחיל בתהליך שיקום המרפק".