מפלגת זהות לא תתמודד בבחירות הקרובות: יו"ר המפלגה משה פייגלין וראש הממשלה בנימין נתניהו מסרו הערב (חמישי) הצהרה משותפת לתקשורת שבה הודיעו על כך שזהות לא תרוץ בבחירות הקרובות. נתניהו הודה לפייגלין על פרישתו, אמר כי יכניס את הסדרת הקנאביס הרפואי לחולים כתנאי במשא ומתן הקואליציוני להרכבת הממשלה הבאה וחשף כי על פי ההסכם שנחתם בין שתי המפלגות, פייגלין יקבל תפקיד של שר "בעל סמכויות משמעותיות".

תחילה דיבר נתניהו והודה לפייגלין על פרישתו. "שוחחנו שיחות מעמיקות, ארוכות, ואתה אמרת לי - 'למה לקח לנו 25 שנים לקיים שיחות כאלה?'. שנינו דוגלים באותן פעולות לכלכלה חופשית, הורדת הרגוליציה ויוקר המחייה, מצוקת העולים שאנחנו מחויבים לפתור אותה, ויש עוד דבר אחד חשוב מאוד - מקרים קשים ביותר של עשרות אלפי חולים שזקוקים לתרופת הקנאביס, מגיע להם לקבל אותה והם אינם משיגים אותה".

נתניהו ופייגלין בהצהרה משותפת (צילום: החדשות 12)
"דרך חדשה": נתניהו ופייגלין | צילום: החדשות 12

בשלב זה התייחס נתניהו לכוונתו להסדיר את שוק הקנאביס הרפואי כפי שדורש פייגלין. "המצוקה של החולים מחייבת אותנו לפתור את הבעיה והחלטנו יחד לפתור אותה", אמר ראש הממשלה. "נביא לאישור הכנסת חקיקה של לגלזיציה לקנביס רפואי כדי להקל על החולים". הוא לא התייחס ללגלזיציה מלאה של קנאביס אלא רק להסדרת האספקה לחולים.

‎לאחר מכן דיבר פייגלין שהביע אופטימיות: "אין לי ספק שפה יהיה שיתוף פעולה מדהים, אנחנו קרובים ביותר בדעות ובאופי. אני רוצה לומר שבמועד א' של בחירות 2019 זרחה תקווה גדולה לחירות האדם וזהותו הלאומית וכגודל התקווה הייתה עוצמת המכה כשהתברר שלא הצלחנו להגשים את הציפייה שנוצרה. והנה, דווקא מתוך מועקה של חולים נוצרה בינינו הידברות ונפתח הפתח להגשים את החזון, מתוך הממשלה שתקום בראשותך בעזרת השם, את חזון החירות של זהות".

"הליכוד וזהות מסכימים בזאת על שיתוף פעולה"

לאחר שפירט את הדרישות שלו להסדרת הקנאביס הרפואי, קרא פייגלין לתומכיו להצטרף אליו: "אני פונה מכאן אל כל חברי מפלגתי, שהיא לא פחות ממדהימה - כידוע, התחייבתי שזהות תתמודד גם במועד ב' ועל אף שאיש לא יכול היה לחזות את ההזדמנות החשובה שנוצרה, אני חש מחויבות מוסרית להביא את ההסכם הזה לאישור של כולכם במשאל מתפקדים מסודר, זו מהותה של המפלגה שלנו, מפלגה דמוקרטית של כל חבריה. לכם ניתנת עכשיו האפשרות להתחיל ולבצע, להתחיל ולהגשים".

משה פייגלין (צילום: פלאש 90)
ימונה לשר ולחבר בוועדת שרים לחקיקה. פייגלין | צילום: פלאש 90

בהסכם בין שתי המפלגות נכתב: "הליכוד וזהות מסכימים בזאת על שיתוף פעולה ביניהן בבחירות לכנסת ה-22. בהתאם להוראות ההסכם, הצדדים מסכימים בזה על סדר יום לאומי משותף ועל קידום מדיניות חברתית כלכלית על ידי הממשלה בראשות נתניהו. רשימת זהות תסיר את מועמדותה מהתמודדות לכנסת ה-22 והצדדים יקדישו את כל מרצם ומשאביהם למען הצלחת רשימת הליכוד לכנסת והצלחת מועמדה לראשות הממשלה".

לגבי התפקידים שיקבל פייגלין נכתב כי "עם כינון ממשלה בראשות נתניהו, ימונה יו"ר זהות פייגלין לשר בעל תפקיד וסמכויות משמעותיים ההולמים את כישוריו וניסיונו בתחום הכלכלי-חברתי, מינוי שיהיה בתוקף למשך כל כהונת הממשלה. בנוסף, הוא יהיה חבר בוועדת שרים לחקיקה וחבר בקבינט החברתי-כלכלי שיוקם לאחר הבחירות".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום